Не вживати котів у їжу та уникати ударів у лице. Як світ реагував на дебати між Трампом і Гарріс.


10 вересня, рівно через вісім тижнів до виборів президента США, у Філадельфії відбулися перші та, найімовірніше, останні дебати між колишнім президентом Дональдом Трампом та віцепрезиденткою Камалою Гарріс. Хоча Трамп висловив упевненість у своїй перемозі на наступний день, навіть його прихильники відзначили значний успіх кандидатки від Демократичної партії. Видання Mind зібрало думки прихильників і критиків обох кандидатів щодо дебатів, що відбулися 10 вересня.

У вівторок Дональд Трамп здобув можливість розпочати свій виступ під час президентських дебатів з Камалою Гарріс. Багато хто вважає, що це була його єдина перемога в цьому контексті. Протягом решти дебатів, починаючи з моменту, коли Гарріс фактично змусила колишнього президента потиснути їй руку, вона незмінно контролювала хід дискусії. Як зазначає New York Times, варто звернути увагу на вирази обличчя кандидатки від Демократичної партії.

Журналісти CNN вважають, що поведінка експрезидента чудово відображає відома цитата Майка Тайсона: "У всіх є план, поки не отримають удар в обличчя". Багато людей дійшли висновку, що кількість критичних ударів, які він пропустив, є значною — 63% глядачів, опитаних телеканалом CNN, віддали перевагу Гарріс.

Невідомо, чи будуть обидві політичні сили використовувати цитати та заклики з дебатів, проте Дональд Трамп примудрився стати героєм мемів, всього лише у своїй манері коментуючи міграційне законодавство. "Вони їдять собак, ці люди, які прибувають сюди, вони їдять котів, вони їдять домашніх улюбленців людей, які тут живуть", - заявив він.

Вищезгадане висловлювання про котів отримало продовження в пості Тейлор Свіфт, де вона висловила свою підтримку Гарріс, згадавши про штучно створене зображення, яке, за словами республіканців, нібито підтверджувало її прихильність до Трампа. Свіфт рішуче і безпосередньо повідомила своїм 283 мільйонам підписників, що вона "голосуватиме за Камалу Гарріс і Тіма Вальца на президентських виборах 2024 року". Її пост в Instagram також викликав нову хвилю мемів.

Варто зазначити, що справжній ефект від дебатів проявляється у США пізніше. Крім того, переможець дебатів не завжди стає переможцем електоральних перегонів. Так, Трамп у 2016 році, а Джордж Буш у 2004-му були фаворитами виступів, проте не стали президентами.

Лідери американської ділової спільноти більше уваги приділили тому, який вигляд мали та як поводилися кандидати, аніж їхнім програмним заявам. Про останні найкраще висловився Пол Донован, провідний економіст UBS Global Wealth Management: "Це були радше дебати мемів із соцмереж, аніж глибинної економічної аналітики".

Аарон Леві, CEO компанії Box, поділився своїми думками в соціальній мережі Х: "Камала ефективно комунікує про бізнес-інтереси та політичні питання. Вона є центристом". Це зауваження має велике значення, оскільки Республіканська партія тривалий час намагалася переконати виборців у тому, що Гарріс має ліві погляди.

Ілон Маск, один із найвідоміших прихильників Трампа, висловився з певною стриманістю: "Я не вважаю, що модератори дебатів ставилися до Дональда Трампа належним чином, але Камала Гарріс цього вечора перевершила більшість очікувань".

У своєму виступі Дональд Трамп висловив критичну думку щодо енергетичної політики Німеччини, на що зовнішньополітичне відомство країни відповіло постом у мережі X: "Подобається це комусь чи ні, але енергетична система Німеччини функціонує ефективно, з 50% відновлювальних джерел енергії. Ми закриваємо, а не будуємо, вугільні та атомні електростанції. Використання вугілля буде припинено не пізніше 2038 року. P.S.: І ще, ми не споживаємо собак і котів".

А от росії дебати "не зайшли". "Головний рот" мзс рф - марія захарова - порівняла кандидатів із боксерами, чий ринг знаходиться на "Титаніку": "Хто з двох переміг? Не забуваймо, що це відбувається на "Титаніку". Хто переміг? Чи має це значення? До зіткнення з айсбергом лишилось 15 хвилин".

"Вуса кремля" — Дмитро Пєсков висловив обурення з приводу того, що ім'я його керівника стало "знаряддям внутрішніх конфліктів у США". Він також зауважив, що загалом Сполучені Штати "негативно і недружньо" ставляться до Росії.

Окрім інших моментів, результати дебатів призвели до збільшення ставок на перемогу демократів на платформі політичних прогнозів PredicIt. У той же час, акції Trump Media & Technology Group, яка є материнською компанією соцмережі Truth, зазнали значного падіння на наступний день, втративши приблизно 10% своєї вартості під час перших торгів.

Related posts