Заступник Умєрова поділився деталями щодо новітнього озброєння та ініціативи "залізний полігон"
Від початку масштабної агресії Росії оборонно-промисловий комплекс України істотно наростив випуск озброєнь, серед яких є зразки з унікальними характеристиками.
Про це йдеться у публікації заступника міністра оборони Олександра Сергія на сайті Укрінформу.
"Вітчизняні виробники зброї нині випускають боєприпаси, засоби радіоелектронної боротьби, безпілотні авіаційні комплекси, протитанкові ракетні комплекси, бронетехніку, самохідну артилерійську техніку, спеціалізоване обладнання, стрілецьку зброю та інше. Деякі зразки української зброї мають виняткові характеристики, що підтверджується їх ефективним використанням в бойових умовах. Проте, я не можу надати більше деталей," - прокоментував Сергій.
Відповідно до слів генерала, з лютого 2022 року до озброєння військових було прийнято майже 190 різних типів і моделей безпілотних авіаційних комплексів (БпАК), близько 40 наземних роботизованих систем (НРС), приблизно 15 зразків стрілецької зброї, а також понад 150 різновидів боєприпасів, значна частина яких призначена для безпілотних апаратів. За деякими моделями безпілотників Україна займає провідні позиції в світі. Багато країн виявляють інтерес до української зброї та техніки, яка успішно пройшла випробування в бойових умовах, зазначив він.
Заступник міністра оборони підкреслив, що робота над інноваційними проєктами триває. "Завдання наших інженерів, виробників роботизованих комплексів, щоб "залізні солдати" поступово все більш замінювали людей на полі бою. Роботизовані опорні пункти стануть нашою асиметричною відповіддю на кількісну перевагу агресора у живій силі та техніці. Реалізація цього проєкту - перспектива не з далекого майбутнього", - запевнив він.
На думку Сергія, саме технології здатні впливати на перебіг війни, тож Україна повинна мати в цій сфері перевагу.
"У сфері технологічного розвитку ми повинні випереджати супротивника, адже це створює реальну можливість змінити обстановку на фронті на нашу користь. Для цього нам потрібні оперативні рішення та максимальне інвестування у розвиток інноваційних проєктів", - зазначив він.
Сергій підкреслив, що нинішні потреби Сил оборони у зброї та техніці є колосальними, отже, для їх задоволення буде активно підтримуватися розвиток вітчизняної оборонної промисловості.
Ми забезпечуємо сприятливі умови для вітчизняних виробників озброєння та військової техніки (ОВТ). Термін кодифікації, тобто допуску нового зразка до постачання у війська, скорочено до 10 днів. Крім того, ми надаємо виробникам можливість безкоштовно тестувати свої вироби на військових полігонах на ранніх стадіях виробництва. Ідеться про проєкт "залізний полігон" — відкритий полігон, обладнаний усім необхідним для випробувань різних типів військових виробів. Виробники отримають підтримку від військових науковців та зворотній зв’язок щодо актуальних потреб у озброєнні та техніці з необхідними характеристиками. Це дозволить значно скоротити шлях від конструкторської ідеї до постачання нового озброєння для ЗСУ, зазначив генерал.
Він також зазначив, що нинішні обсяги виробництва озброєння і військової техніки в Україні перевищують наявне бюджетне фінансування. "Тому ми надзвичайно зацікавлені в тому, щоб країни-союзники здійснювали закупівлі зброї та техніки для Збройних Сил України у вітчизняних виробників".
Ще одним пріоритетом є створення спільних підприємств, наголосив заступник міністра оборони, додавши, що це взаємовигідно для обох сторін.
"Ці інвестиції є критично важливими для розвитку національних оборонних підприємств та впровадження новітніх технологій. Для наших міжнародних партнерів це відкриває перспективи зміцнення позицій на глобальних ринках оборонно-військової техніки. Заступник міністра оборони акцентував на тому, що бойовий досвід українських військових, а також використання зброї і техніки, є надзвичайно цінним для світових виробників ОВТ."
Як раніше інформував Укрінформ, стартує новий медіапроєкт під назвою "Командири нашої перемоги".