Армія Сполучених Штатів проводить випробування кулемета, оснащеного штучним інтелектом, здатного самостійно виявляти і знищувати безпілотні літальні апарати.
Компанія Allen Control Systems, працюючи на замовлення Міністерства оборони США, створила автономну роботизовану платформу з штучним інтелектом, відому під ім'ям "Bullfrog". Ця система здатна атакувати малі безпілотники, застосовуючи власні алгоритми комп'ютерного зору.
Перший тест нової системи відбувся на початку цього року під час заходу Technology Readiness Experimentation, який збирає різних підрядників, щоб продемонструвати їхні прототипи. У цей час Пентагон оцінює розробки й приймає подальші рішення щодо них, повідомляє 24 Канал з посиланням на Wired.
На оприлюднених відео можна спостерігати кулемет, розміщений у вантажному відділі звичайного пікапа. Він здатний знищувати дрони, що пролітають у небі, з вражаючою легкістю.
Приклади функціонування системи Bullfrog: відеоматеріали.
Розробники не приховують, що на створення Bullfrog їх штовхнула війна Росії проти України:
Під час російського вторгнення в Україну ми стали свідками активного використання безпілотників з обох сторін конфлікту. У різних засобах масової інформації повідомлялося, що українські військові намагалися збити ці дрони, використовуючи АК-47, стріляючи в повітря. Це наштовхнуло нас на думку: "Це чудова можливість для застосування робототехніки. Хоча влучати в об'єкти, що рухаються на великій швидкості, досить складно, сучасні технології комп'ютерного зору та алгоритми штучного інтелекту можуть значно підвищити шанси на успіх", - зазначив співзасновник і генеральний директор ACS Стів Сімоні.
За словами Сімоні, основною метою було максимально усунути людський фактор з процесу, особливо враховуючи вражаючу швидкість, з якою можуть рухатися ці безпілотники.
Система Bullfrog від ACS вбирає в себе значно більшу тенденцію у військовій сфері. Американські збройні сили тестують різноманітні дистанційно керовані та напівавтономні озброєння для нейтралізації ворожих дронів, що літають у повітрі. Наприклад, на початку цього року армія США розпочала експерименти з роботизованими собаками, озброєними гвинтівками.
Компанія стверджує, що установка Bullfrog неймовірно дешева у використанні, особливо в порівнянні з набагато складнішими й дорожчими лазерними або мікрохвильовими системами озброєння.
Поки що люди все ще повинні давати їй дозвіл, перш ніж відкрити вогонь. Це пов'язано з тим, що існує сувора політика щодо використання летальної автономної зброї. Однак ACS прагне запевнити військових, що вона технічно здатна до повністю автономної роботи, тобто самостійно фіксувати цілі й приймати рішення про їхнє знищення.
Наша система повністю автономна, ми просто чекаємо, коли уряд визначить свої потреби, - заявив головний стратег ACS Брайс Купер.
Але коли ці потреби зміняться і чи зміняться взагалі, ще належить з'ясувати. Навколо використання такої автономної зброї залишається багато гострих етичних питань. Але ясно одне: Україна може запропонувати найкращі випробування, які тільки може уявити Пентагон - випробування реальними умовами.