Росія розпочала виготовлення нових дронів-камікадзе під назвою "Гарпія": що відомо про ці апарати.


За даними Reuters, лише за рік у країні-агресорці випустили понад 2500 безпілотників з китайськими двигунами. Росіяни організували виробництво на старому цементному заводі.

У Росії розробляють новий безпілотний літальний апарат-камікадзе, в якому використовують компоненти китайського виробництва. Цю інформацію 13 вересня оприлюднила агенція Reuters, посилаючись на джерела з європейських розвідувальних служб та певні документи.

У 2023 році розпочалося виробництво безпілотного літального апарата великої дальності, який отримав назву "Гарпія-А1". Протягом року країна-агресор змогла виготовити понад 2500 таких дронів. За інформацією розвідки, "Гарпія" була розгорнута для атаки на військові та цивільні об'єкти в Україні.

Старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Семюель Бендетт підкреслив, що якщо інформація підтвердиться, це свідчитиме про відхід Росії від її залежності від іранських розробок.

Відзначається, що розробка прототипу "Гарпії" була реалізована в першій половині 2023 року. До кінця того ж року виробництво вже налічувало кілька сотень одиниць, а в цьому році воно зросло більш ніж удвічі, до приблизно 2000 екземплярів.

За даними ЗМІ, "Гарпія" дуже нагадує Shahed, але має кілька відмінних особливостей. Зокрема, йдеться про унікальне кільце, яке кріпиться болтами, і двигун Limbach L-550 E. Цей двигун був розроблений у Німеччині, однак зараз виготовляється фірмою Xiamen Limbach у Китаї.

Злітна маса дрона "Гарпія" є меншою за 300 кілограмів, а його максимальна дальність польоту досягає 1500 кілометрів. У цих аспектах він схожий на іранський дрон Shahed-136.

У першому кварталі 2023 року було укладено контракт на підготовку заводу для виробництва безпілотних літальних апаратів, його вартість перевищує 1 мільярд рублів. За даними розвідувальних джерел, для цих цілей російська сторона використовує колишній цементний завод, що знаходиться в Іжевську. Журналісти змогли виявити це підприємство, спираючись на характерні кольори, дизайн балок і особливості внутрішньої архітектури.

Китайські компанії постачали на завод запчастини та 800 двигунів з Китаю. Європейська розвідувальна агенція висловила стурбованість у зв’язку з тим, що бізнеси з Китаю продовжують постачати Росії елементи для виробництва безпілотників.

"Потрібно припинити експорт основних компонентів до Росії", -- наголосила пресслужба.

У 2024 році для виготовлення "Гарпій" було замовлено 100 осей, карбюраторів та інших компонентів двигуна Limbach. Постачання здійснювали дві китайські фірми — Juhang Aviation Technology і Redlepus Vector Industries. Варто зазначити, що перша з них вже опинилася під санкціями США та Великої Британії через постачання обладнання для безпілотників до Росії.

З квітня 2022 року до грудня 2023 року загальний обсяг імпортованих товарів від Juhang склав 36,3 мільйона доларів, а продукція Redlepus досягла 6,2 мільйона доларів. До цього переліку входили авіаційні двигуни, транзистори, електронні модулі, з'єднувачі, вилки та розетки, запчастини та інші елементи, більшість з яких класифікували як товари "загального громадянського призначення" або "загальноіндустріального призначення".

У Міноборони РФ не відповіли на запит прокоментувати ситуацію. Однак у МЗС Китаю запевнили, що країна суворо контролює експорт предметів потенційного військового застосування, включно з безпілотниками.

"Що стосується кризи в Україні, Китай постійно демонструє свою прихильність до підтримки мирних переговорів і політичного вирішення конфлікту," — зазначили в міністерстві.

Водночас у Китаї зазначили, що не мають міжнародних обмежень на торгівлю з Росією.

Нагадуємо, що на виставці військової техніки "Армія-2024" в Росії було представлено новий безпілотний наземний пристрій під назвою "Импульс-КПТМ". Цей апарат створений для виконання завдань, пов'язаних з мінно-вибуховими роботами.

Журналісти Sky News зустрілися з мешканцями російського міста Орел, які висловили занепокоєння через можливі атаки та операцію ЗСУ в Курську. Незважаючи на спогади про безпілотники, що літали над їхніми головами, росіяни активно підтримують військові дії та сподіваються на перемогу.

Related posts