Росія створює безпілотник-камікадзе, оснащений двигуном китайського виробництва, повідомляє Reuters.


Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, нові дрони розробляє компанія ІЕМЗ "Купол", що є дочірньою структурою російського виробника озброєння "Алмаз-Антей". Як стало відомо, в проміжку з липня 2023 року по липень 2024 року було виготовлено понад 2500 одиниць "Гарпій".

Джерела агентства повідомляють, що Росія вже використовувала "Гарпію" для атак на військові та цивільні об'єкти в Україні. Зокрема, вони поділилися з виданням зображенням, яке, як стверджується, показує новий дрон. Проте, у Reuters не вдалося знайти дані, які б підтверджували автентичність цього знімка.

Зображення: ймовірно, новий безпілотник Російської Федерації (Reuters)

Старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Семюель Бендетт зазначив, що якщо інформація про виробництво "Гарпії" виявиться правдою, це може суттєво знизити залежність Росії від іранських технологій у сфері безпілотних літальних апаратів дальнього радіусу дії.

"Якщо це дійсно так, це може свідчити про те, що Росія тепер має можливість більше покладатися на власні технології, а також, безсумнівно, на Китай. Адже обидві сторони у цій конфлікті залежать від численних китайських компонентів для виготовлення безпілотних літальних апаратів," - зазначає він.

Що можна дізнатися про "Гарпію"?

Згідно з повідомленням Reuters, новий дрон має багато спільного з Shahed, проте він також володіє кількома характерними особливостями.

Зокрема, мова про унікальний плавник на болтах і двигуни Limbach L-550 E. Даний двигун спочатку був розроблений і виготовлений німецькою компанією, але тепер виробляється в Китаї місцевою фірмою Xiamen Limbach.

Злітна вага "Гарпії" становить менше 300 кілограмів, а максимальна дальність польоту - 1500 кілометрів. Про це вказано у виробничому контракті між компанією "Купол" і Міністерством оборони Росії. Ці параметри відповідають іранським безпілотникам Shahed-136, які Москва активно використовувала в Україні.

Виробник двигунів не надав відповідь на запит агенції, що стосується застосування їхніх комплектуючих.

Застосування китайських комплектуючих

Згідно з аналізом Reuters, нові дрони ймовірно виробляються на колишньому цементному заводі, який розташований в Іжевську, на заході Росії. Саме цей завод у 2020 році придбала компанія "Купол". Прототип "Гарпії" ймовірно був запущений у першій половині 2023 року, а вже у другій половині 2023 року виробництво сягнуло кількох сотень. У 2024 році виробництво подвоїлося і склало близько 2 000 одиниць.

Документи компанії, датовані другим кварталом 2023 року, з якими ознайомилося агентство Reuters, вказують на те, що комплектуючі для дронів були придбані у китайських постачальників. Зокрема, йдеться про 800 китайських двигунів, які були відправлені на новий виробничий майданчик.

У третьому кварталі цього року "Вектор" та "Купол" замовили у китайських компаній Juhang Aviation Technology та Redlepus Vector Industries 100 осей, карбюраторів та інших деталей двигунів Limbach.

Слід зазначити, що компанія Juhang потрапила під британські санкції в лютому, а також під американські в травні через постачання обладнання для безпілотників до Росії.

З квітня 2022 року по грудень 2023 року "Вектор" імпортував товарів на суму 36,3 мільйона доларів від китайської Juhang Aviation Technology та на 6,2 мільйона доларів від Redlepus TSK Vector Industrial Shenzhen Co Ltd. Згідно з митними документами, товари включали авіаційні двигуни, транзистори, електронні модулі, роз'єми, штепсельні вилки та розетки, запасні частини та компоненти, більшість з яких були марковані як "для загальногромадянського призначення", "для загальнопромислового призначення", "для загальногромадянського використання"

Related posts