Північна Корея відкриває свої двері для іноземних мандрівників: 10 неймовірних фактів про одну з найтаємничіших країн на планеті


Північна Корея знову відкриває свої кордони - країна планує розпочати прийом міжнародних туристів у грудні, вперше з часів пандемії. КНДР стала першою державою у світі, яка закрила свої кордони у відповідь на поширення Covid-19.

Нещодавно китайська туристична компанія Koryo Tours оголосила, що цього року вони стануть першими, хто привезе мандрівників до Північної Кореї. Туристи матимуть змогу насолодитися красою міста Самджійон вже цієї зими. У зв'язку з цим, OBOZ.UA підготував добірку з 10 найцікавіших фактів про цю загадкову країну.

Найвища будівля Північної Кореї - покинутий готель

Ця шпиляста споруда, розташована в самому серці Пхеньяну, є готелем Ryugyong, відомим також як "готель приреченості". З висотою 329 метрів вона є найвищою незаселеною будівлею на планеті. Будівництво цього покинутого комплексу розпочалося у 1987 році та неодноразово припинялося і відновлювалося протягом тридцяти років через економічні труднощі Північної Кореї. Готель налічує 105 поверхів і має обертовий ресторан на верхньому рівні, але жодного разу не функціонував.

Для мешканців країни існує перелік зачісок, з якого вони мають можливість обирати.

У жінок та чоловіків є окремі списки з дозволених урядом зачісок. Якщо хтось спробує експериментувати, то варто подумати про це ще раз. Будь-яка зачіска, окрім схвалених урядом, може призвести до арешту.

Їхній календар базується на даті народження засновника

Увесь світ занурений у 21 століття, проте для мешканців Північної Кореї триває 112 рік чучхе. Відлік років за північнокорейським календарем Чучхе починається з 15 квітня 1912 року, коли народився засновник цієї ідеології, Кім Ір Сен.

Робота мрії для жінок у Північній Кореї - леді-трафік

Однією з найпопулярніших професій серед молодих жінок Північної Кореї є регувальниці авто руху. Жінок на ці ролі часто обирають на цю посаду вручну: жінка має бути незаміжньою, привабливою та віком до 26 років.

Сімейне покарання

У КНДР досі діє правило покарання в трьох поколіннях. Це практика покарання членів сім'ї особи, яку звинувачують у вчиненні злочину, форма колективного покарання. Такі покарання історично практикували в нацистській Німеччині, Китаї, Японії та Південній Кореї, а зараз у Північній Кореї. Якщо особу визнають винною у злочині та відправляють у табір для полонених, туди також відправляють три покоління її сім'ї, включаючи батьків, дідусів і бабусь, і вони повинні залишатися там довічно.

Обмеження на доступ до інформації з "зовнішнього" світу.

У 2015 році Кім Чен Ин видав указ про вилучення всіх касет і компакт-дисків з піснями, забороненими державою, оскільки їхні тексти можуть спонукати громадян до незгоди. Існує лише обмежена кількість дозволених пісень, більшість з яких прославляють політичні ідеали країни. Крім того, в країні функціонують лише 4 телеканали, які транслюють переважно місцеві новини та пропагандистські програми, а також доступні лише 28 вебсайтів.

У Північній Кореї існує власне космічне агентство.

Національне управління аерокосмічних технологій (NATA, National Aerospace Technology Administration) є офіційним космічним агентством Північної Кореї, заснованим 1 квітня 2013 року. Спочатку відоме як Національне управління аерокосмічного розвитку (NADA), агентство змінило свою назву у вересні 2023 року. Основною метою NATA є розвиток космічного потенціалу країни, базуючись на принципах північнокорейської ідеології чучхе та незалежності.

Село-імітація

На межі між Північною та Південною Кореєю розташоване "пропагандистське село" Кіджонг-дон, яке нібито демонструє економічні досягнення Північної Кореї. Однак спостерігачі з Південної Кореї стверджують, що це поселення є лише ілюзією, де ніхто не живе, і лише час від часу можна побачити робітників, що прибирають вулиці. Вважається, що це фальшиве шоу розвитку створене для залучення південнокорейських перебіжчиків і залякування Південної Кореї.

У країні виготовляють чудодійні ліки

У 2016 році державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що дослідники винайшли новий тип чудо-ліків. Вважається, що виготовлений із рідкоземельних елементів, він міг вилікувати СНІД, викорінити певні види раку та повністю знищити вірус Ебола. На жаль для решти світу, вчені з країни відмовилися поділитися конкретними інгредієнтами, залученими до виробництва препарату.

Північнокорейські науковці виявили єдинорогів

Окрім чудо-ліків, у Північній Кореї ще існують єдинороги. У 2012 році Корейське центральне інформаційне агентство розповсюдило історію про те, як дослідники виявили реальне лігво єдинорога в країні. Ця печера нібито була лігвом одного з єдинорогів, на якому їздив стародавній азійський вождь, відомий як король Тонгмен.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Північна Корея має намір замінити європейські бренди, забезпечуючи росіян одягом.

Related posts