У Міністерстві оборони планують впровадити автоматизовану систему для розподілу повісток.
В Україні Міністерство працює над створенням системи, що дозволить автоматизувати процес розсилки повісток. Доставку буде здійснювати "Укрпошта".
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на виступ Олега Берестового, начальника Управління інформаційних технологій Міністерства оборони, в подкасті DOU.
Перевірити достовірність повістки можна буде через сервіс "Резерв+".
У Міністерстві оборони мають намір впровадити автоматизовану систему оформлення повісток, що забезпечить більшу прозорість процесу. Це надасть військово-політичному керівництву більш актуальну та корисну інформацію, ніж та, що є на даний момент.
"Яким чином зараз проводиться процес виписування повісток? На сьогоднішній день це відбувається вручну: документи друкуються, а потім великий пакет паперів передається начальнику ТЦК для підпису та накладення печатки, після чого повістки розносяться. Відтак, ми розробили нову функцію, що дозволяє генерувати повістки в реєстрі 'Оберіг', підписувати їх електронним підписом начальника ТЦК, і навіть уникати фізичного друку в ТЦК", - пояснив Олег Берестовий.
За його словами, такі повістки будуть направлятися на централізований друк, звідти - на "Укрпошту", яка їх доставлятиме адресатам.
"А в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло", - зазначив начальник Управління IT Міноборони.
Перевірити справжність повістки можна буде за допомогою додатку "Резерв+". У програмі передбачена можливість використання QR-коду, що дозволить з'ясувати, чи дійсно керівник ТЦК підписав цей документ і чи є він легітимним.
"Коли ти ставиш свій електронний підпис на цій повістці, не очікуй побачити якісь складні знаки чи закарлючки; важливо, щоб ти був впевнений, що це не фішинг або шахрайство, а саме твій територіальний центр комплектування підписав цей документ. Ця функція створена для захисту прав осіб, що підлягають військовій службі," - зазначив Берестовий.
Водночас повістки в Резерв+ не планується видавати.
"Ми цього не плануємо. У нас беклог розписаний до середини весни - повісток там немає", - додав він.
Автоматизовані відстрочки: хто їх зможе отримати
У Міністерстві оборони розглядають можливість впровадження автоматизованих відстрочок. Олег Берестов зазначив, що це необхідно зробити, аби виявити повагу до тих, хто потребує таких відстрочок, а також щоб зменшити навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Наприклад, стосовно людей з інвалідністю. Якщо держава вже усвідомлює, що у вас є певна група інвалідності, і ви не придатні до військової служби, то яке має сенс постійно проходити повторні медичні комісії? Необхідно вирішити це питання як з нормативної, так і з технічної точки зору. Ми активно працюємо в цьому напрямку, знаємо, як це реалізувати, і незабаром досягнемо прогресу, - зазначив він.
Автоматизовані відстрочки також поширюватимуться на осіб, які отримують свою першу вищу освіту, а також на тих, хто виховує трьох і більше дітей.