Суд ухвалив рішення щодо народного депутата Шевченка, застосувавши запобіжний захід у вигляді утримання під вартою (оновлено).


За матеріалами ДБР та СБУ та процесуального керівництва Офісу Генпрокурора оголошено про підозру у держзраді чинному народному депутату України.

Цю інформацію оприлюднила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Правоохоронні органи поки що утримуються від розголошення прізвища, проте, за інформацією народного депутата Олексія Гончаренка, мова йде про Євгена Шевченка, який був виключений із партії "Слуга народу".

Згідно з висновками комплексної психолого-лінгвістичної та військової експертизи, депутат почав шкодити оборонним можливостям та інформаційній безпеці України ще до початку широкомасштабної агресії Росії.

Зокрема, у 2021 році він розповсюджував неправдиві відомості про те, що не існує загрози масштабного вторгнення Російської Федерації з боку території Республіки Білорусь.

"Дослідження також виявило його зв'язки з дипломатами посольства Республіки Білорусь, після того як у вересні 2020 року він з прапором цієї держави увійшов на трибуну Верховної Ради", - зазначається в повідомленні бюро.

Відзначається, що народний обранець створював програми на своїх каналах, інтерв'юючи блогерів і експертів, які мають проросійські погляди. Потім цей матеріал розповсюджувався через пропагандистські медіа в Росії, щоб сформувати в суспільстві країни-агресора враження, що це є офіційною позицією української влади.

"У своїх виступах депутат розповсюджував інформацію, яка формувала в общественному свідомості уявлення про те, що українська влада нібито довела країну до катастрофи, втратила території та людей, і не в змозі забезпечити мир. Крім того, народний обранець просував ідею, що Україна вже не має шансів на перемогу і повинна погодитися на переговори з Росією за будь-яких умов", - зазначається в повідомленні.

Згідно з інформацією, наданою Державним бюро розслідувань, народний депутат також поширював відомості, які мали на меті підривати репутацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він стверджував, що Захід не лише втручається у внутрішні справи України, спричинивши війну, але й намагається вплинути на вибори в Грузії та Молдові, що загрожує їхній стабільності.

Згідно з даними розслідування, під захистом самопроголошеного президента Білорусі, депутат разом з родичами займалися активною підприємницькою діяльністю з представниками цієї країни, зокрема в сферах електроенергетики та виробництва мінеральних добрив. Вони купували продукцію за заниженими цінами в Білорусі, а потім імпортували її в Україну через одну з європейських країн, реалізуючи товар за значно вищими цінами.

"Режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв'язку з блокуванням сумнівних трансакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків", - уточнили в бюро.

Більше того, за цей період депутатом було придбано та зареєстровано на членів родини три розкішні автомобілі, загальна вартість яких становить 500 тисяч доларів.

Шевченка підозрюють у здійсненні державної зради на підставі ознак кримінального правопорушення, яке визначено частиною першою статті 111 Кримінального кодексу України.

Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді ув'язнення на термін до 15 років з можливістю конфіскації майна.

"Суд буде звертатися з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді арешту", - зазначили в Державному бюро розслідувань.

ОНОВЛЕННЯ відбулося 15 листопада о 19:45.

Печерський районний суд ухвалив рішення щодо народного депутата, встановивши запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів без можливості внесення застави, про що повідомили в Офісі генерального прокурора.

Фонові обставини. Раніше інформаційне агентство Mind повідомляло, що співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) висунули обвинувачення колишньому голові правління одного з комерційних банків та екс-керівнику приватного підприємства. Вони підозрюються в незаконному привласненні коштів банківської установи під час повномасштабного вторгнення з боку Росії. Згідно з журналістськими розслідуваннями, йдеться про банк "Січ", де на той момент керівником був Віктор Демиденко.

Related posts