Смертельна "гербера": в ГУР представили нову розробку російських безпілотників.
В Головному управлінні розвідки продемонстрували російські дрони "ґєрбєри", виготовлені з фанерних матеріалів та оснащені іноземною електронікою.
Згідно з інформацією від українських розвідників, Росія виробляє багатофункціональні безпілотники на підприємстві, розташованому в місті Єлабуга.
Цей безпілотник здатний виконувати функції як ударного апарату, так і для проведення радіоелектронної розвідки. Він може виявляти місця розташування систем протиповітряної оборони, а також фіксувати результати атаки інших ударних дронів.
"Гєрбєра" є аналогом shahed-136/ґерань-2 і активно застосовується Росією для посилення навантаження на українську систему протиповітряної оборони.
Дрон виготовлений з фанери та пінопласту, що робить його в десятки разів більш економічним у порівнянні з "шахедом/ґєранем".
Аналіз збитих безпілотних літальних апаратів показав, що російські виробники створюють "ґєрбєри" за зразками, отриманими з Китаю, використовуючи імпортовані з КНР компоненти. Розробником цих БПЛА є китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., яка спеціалізується на виробництві авіамоделей, а також виготовляє фюзеляжі та організовує поставки комплектуючих до росії. Постачання здійснюється через посередників з інших компаній, зазначається у дописі.
Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "ґєрбєра" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.
Двигун DLE60 випускається китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця фірма потрапила під санкції з боку США через постачання до Росії, як повідомили в Головному управлінні розвідки.
Дрони також містять компоненти, виготовлені в США, Китаї та європейських державах.
Антена, що забезпечує захист від завад (CRPA) "ґєрбєри", оснащена мікросхемами компаній Analog Devices та Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди).
У складі універсального польотного контролера містяться елементи, вироблені такими компаніями, як Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди) та XLSEMI (Китай).
Техно-блогер і військовий аналітик Сергій "Флеш" Бескрестнов зазначив, що в росії залучили збирати "ґєрбєри" студентів вишів. Адже молодші люди більш креативні та схильні до створення нового. На уламках таких збитих дронів українські військові бачили однопроцесорні комп'ютери, модеми, Wi-Fi-модулі тощо. Усе це зібрано за допомогою клею і скотчу.
Раніше ми обговорювали українські морські надводні дрони Magura V5, які зіграли ключову роль у знищенні частини російського флоту. Зокрема, вони знищили ракетний корабель "івановєц", великий десантний корабель "цезарь куніков", корвет "сєрґєй котов", швидкісний патрульний катер "манґуст" та кілька інших російських катерів.