Росія вражена: світ реагує на події в Курській області, - Згурець
Провідні західні видання The Wall Street Journal, The Economist, Forbes починають описувати бойові дії на Курщині та давати вкрай позитивні епітети діям ЗСУ
За даними Генерального штабу ЗСУ, ворог традиційно активізується на двох напрямках — Покровському та Торецькому. На Покровському напрямку відбулося 40 бойових зіткнень, що становить третину від загальної кількості сутичок на всій лінії фронту. Динаміка на цих ділянках цілком зрозуміла: після захоплення Очеретиного та Прогресу противник прагне просунутися вздовж залізниці до Новогродівки та Гродівки.
Це той рубіж оборони, який буде найбільш активно утримуватись ЗСУ, тому що там для цього є всі передумови. А загарбник буде намагатися розширювати по флангу своє просування. Бачимо ворожий рух у бік Іванівки, Веселого, Желанного, що відбувається вже протягом двох тижнів. Тобто динаміка зрозуміла, хоча додам, що на той напрямок були перекинуті окремі наші бригади. І сподіваюся, що це стабілізує ситуацію, попри перевагу противника у живій силі, техніці, авіації.
Особливо важливо зазначити, що з цієї території ворог наразі не перекидає свої резерви та сили на Курський напрямок, який зараз привертає найбільшу увагу наших спостерігачів, громадян, світової спільноти та західних ЗМІ. Надзвичайно цікаво, що всі провідні західні видання, такі як The Wall Street Journal, The Economist та Forbes, починають висвітлювати бойові дії на Курщині та надавати дуже позитивні оцінки діям ЗСУ, що є виправданим. Водночас з'являються нові деталі щодо дій ЗСУ на Курському напрямку.
Зокрема, Forbes опублікував матеріал про те, що ЗСУ провели цифровий блискавичний наступ. У статті зазначається, що за допомогою засобів радіоелектронної боротьби та безпілотників, що використовували частоти, незвичні для ворога, була успішно реалізована початкова фаза бойових дій. Завдяки придушенню російських систем виявлення засобами РЕБ, російські безпілотники стали неефективними. Проте це лише спрощене пояснення ситуації в Курській області. Насправді це була ретельно спланована військова операція за участю наших механізованих та мобільних підрозділів, а також підрозділів інженерного забезпечення та засобів РЕБ.
Багато факторів вплинуло на те, що наступальна операція в Курській області досить динамічно розвивається. Вона стала шоком і повною несподіванкою для противника. Зараз ми перебуваємо на наступному етапі цієї бойової операції. Наразі ворог на території трьох областей оголосив контртерористичну операцію.
Сьогодні, 12 серпня, Путіну повідомили, що російська влада втратила контроль над 28 населеними пунктами. Водночас аналітики DeepState через деякий час заявили, що фактично йдеться про понад 40 населених пунктів, що знаходяться в зоні бойових дій. Ширина фронту оцінюється приблизно в 35 кілометрів, а глибина варіюється від 12 до 30 кілометрів залежно від джерел, оскільки немає стабільної карти ситуації. Відео матеріали використовуються для оцінки динаміки подій на цій ділянці.
Зараз ЗСУ здійснюють просування по трьох напрямкам. Навіть додався четвертий напрямок - це на схід від міста Суджа. Головне зараз розширити ділянки, які контрольовані Збройними Силами України. Ворог підтягує резерви, відбулося перекидання низки російських підрозділів. Думаю, що передчасно коментувати саму динаміку. Можемо говорити, що перший етап був досить ефективним, динамічним, а зараз противник намагається стримати просування ЗСУ.
Нам необхідно визначити подальшу стратегію, спрямовану на утримання позицій, які наше військове командування вважає найбільш доцільними. На мою думку, найбільш прийнятним рубежем є лінія Рильськ - Кореневе - Суджа. Наразі на цьому відрізку відбувається закріплення наших підрозділів.
Попри спроби ворога чинити опір під Кореневим, Збройні Сили України повністю захопили Суджу. Існує відео, що підтверджує наявність наших бронетранспортерів вже на схід від цього населеного пункту, приблизно за 30 кілометрів. Отже, динаміка подій є надзвичайно важливою та значущою, незважаючи на паніку, яка наразі панує в Росії.
Не менш важливо, яким чином операція на Курському напрямку вплинула на інші ділянки фронту, тому що ворог почав перекидати резерви в Курську область, зокрема й з Білгородської області. А далі поговоримо, як це впливає на ділянку бойових дій саме на Харківщині.
Позивний "Байкал", офіцер 2-го окремого загону ЦСП "Омега" Національної гвардії України, зазначив, що підрозділи Центру спеціального призначення (ЦСП) виконують роль своєрідного скальпеля у цій війні. Вони здійснюють точні й виважені дії, які сприяють просуванню до перемоги. Наразі його загін розташований на Харківському напрямку, де ситуація знаходиться під контролем і характеризується стабільністю та просуванням українських сил у напрямку кордону. Важливо також підкреслити, що відкриття нових фронтових ділянок додало захисникам України енергії та мотивації, оскільки ворожа авіація, особливо керовані авіаційні бомби (КАБи), значно ускладнювала їхній рух уперед.
На сьогодні кількість КАБів врази впала, бо противник змушений був кинути та розтягнути свої резерви, відповідно, у цьому відчувається якась легкість. Однак розслаблятися не можна, а потрібно ще більше працювати, якщо є така можливість.
Офіцер зазначив, що вороги намагаються адаптуватися, застосовуючи нові маневри, але здебільшого це нагадує їхні старі тактики. Це включає спроби пересування малими групами та "м'ясні" штурми. Зокрема, нічого радикально нового вони не впровадили, однак є певні зусилля з боку противника щось змінити або поліпшити, хоча це їм не дуже вдається. Щодо ворожої бронетехніки, значна її частина була знищена, тому росіяни переходять на більш мобільні машини. Бронетехніку загарбник використовує з державного кордону або з території РФ.
"Байкал" зазначив, що на даний момент наша артилерія веде активнішу роботу, ніж ворожа. Що стосується FPV-дронів, їх настільки багато, що важко одразу визначити, які з них належать кому. Чим ближче до фронтової лінії, тим частіше чути постійний шум і гудіння, ніби рояться бджоли. Хочеться вірити, що наших дронів більше і ми ефективніше їх застосовуємо. Дрони з нічним баченням змінюють ситуацію на полі бою та змушують ворога коригувати тактику.
Спецпризначенець підкреслив, що бажаючи стати частиною підрозділів ЦСП, необхідно розуміти, що це щоденна робота над собою. Приєднуючись до підрозділу, слід усвідомлювати, що це велика сім'я, яка буде тебе підтримувати. Відповідно, ти також маєш віддавати свою підтримку. Щодо конкретних дій, завжди можна відвідати офіційний Telegram-канал або сторінку у Facebook ЦСП "Омега", де розміщена анкета для заповнення. Після цього з вами зв'яжуться та нададуть всю необхідну інформацію.