Розвідувальні служби виявили на російському дроні "Гербера" елементи, що походять з-за кордону.


Всередині дрону-обманки розташовані елементи, виготовлені за межами країни.

Російський безпілотник "Гербера", який імітує дрони Shahed-136 та "Герань-2" і масово використовується ворогом для перевантаження української протиповітряної оборони, виготовлений з використанням іноземних компонентів. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України 18 листопада.

Безпілотник "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів. Росіяни складають такі багатозадачні БпЛА на заводі у місті Єлабуга, що в Татарстані.

Використання фанери й пінопласту в складі "Гербери" робить його в десятки дешевшим за інші дрони. Разом з тим цей БпЛА містить звичний для російської зброї набір компонентів іноземного виробництва, зауважують у розвідці.

Дослідження збитих дронів "Гербера" показують, що російські виробники створюють ці безпілотники, орієнтуючись на китайські прототипи та використовуючи імпортовані з Китаю іноземні деталі.

"Виробником безпілотних літальних апаратів є китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., яка також займається виготовленням фюзеляжів та організацією поставок комплектуючих в Росію. Ці поставки здійснюються через посередників", - повідомляють у ГУР.

Російські спеціалісти створюють дрони "Гербера", наслідуючи китайський зразок.

Наприклад, завадозахищена антена (CRPA) "Гербери" містить чіпи американських компаній Analog Devices та Texas Instruments та нідерландського виробника NXP Semiconductors. В універсальному польотному контролері дрона також виявились компоненти, виготовлені іноземними компаніями, серед яких:

Крім того, для точного наведення на ціль пілотом баражуючого безпілотника та проведення повітряної розвідки, "Гербера" оснащена китайською камерою з трьохосевим підвісом Topotek KHY10S90, а також модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.

У серці російської "Гербери" розташований двигун DLE60, виготовлений китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Ця фірма також забезпечує двигунами для російського безпілотника "Пародія". Починаючи з літа 2024 року, Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd потрапила до списку санкцій США за постачання товарів до Росії.

На початку листопада в російських дронах-приманках "Пародія" розвідка виявила компоненти, виготовлені в США, Швейцарії та Тайвані. За даними ГУР, у жовтні російські війська використали більше двох тисяч безпілотників у війні проти України, з яких близько половини складалися з приманок або фальшивих цілей.

Related posts