Російська Федерація намагається наситити українську систему протиповітряної оборони "Гербера" конструкціями з фанери та іноземними електронними компонентами.


Для створення фанерного безпілотника "Гербера" російські виробники застосовують електронні компоненти, виготовлені в Китаї, США, Нідерландах та Швейцарії.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, пише DailyLviv.com.

"Гербери" виготовлені з фанери та імпортних електронних компонентів", - повідомляє Головне управління розвідки.

За даними ГУР, складають багатозадачні безпілотники "Гербера" на заводі у російському місті Єлабуга.

Апарат "Гербера" здатен виконувати функції бойової одиниці у вигляді дрону-камікадзе, а також здійснювати радіоелектронну розвідку. Він призначений для виявлення позицій систем протиповітряної оборони та фіксації результатів ударів інших безпілотників.

Цей БПЛА імітує Shahed-13 або "Герань-2" та масово використовується Росією для перевантаження української ППО.

Завдяки застосуванню доступних матеріалів, таких як фанера та пінопласт, "Гербера" є значно економічнішою альтернативою безпілотникам Shahed або "Герань", будучи у десятки разів дешевшою.

Проте конструкція цього дрона включає типовий для російської військової техніки набір елементів від іноземних виробників, відзначили в ГУР.

Аналіз знищених зразків показав, що російські виробники створюють "Гербери" на основі китайських моделей, застосовуючи імпортовані з Китаю іноземні елементи.

Розробником безпілотного літального апарату "Гербера" виступає китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., що спеціалізується на виробництві авіамоделей. Ця компанія також займається виготовленням фюзеляжів і організовує постачання комплектуючих до Росії.

Постачання відбувається за посередництва третіх компаній. Зокрема завадозахищена антена (CRPA) "Гербери" містить чіпи Analog Devices і Texas Instruments виробництва США та NXP Semiconductors із Нідерландів.

В універсальному контролері для польотів використані елементи, вироблені такими компаніями, як Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди) та XLSEMI (Китай).

Для цілевказання пілотом, аналогічно до FPV-дронів, у баражуючій модифікації БПЛА "Гербера" реалізовано ведення повітряної розвідки з використанням китайської камери з тривісним стабілізатором Topotek KHY10S90 та модему Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.

Двигун DLE60 виготовлений китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Улітку 2024 року ця організація опинилася під американськими санкціями через свої поставки до Росії.

Інформацію про складові частини російського дрона "Гербера" можна знайти на порталі ГУР War&Sanctions.

Related posts