Народному депутату Євгенію Шевченку висунули обвинувачення у зраді державі.
Експерти довели наявність злочинних дій з боку народного депутата, які стосуються обороноздатності та інформаційної безпеки України.
Співробітники Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора оголосили підозру в державній зраді чинному народному депутатові. Підозрюваний систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах Росії, повідомили в пресцентрі СБУ 14 листопада.
Правоохоронні органи поки що не розкривають ім’я підозрюваного, але за інформацією засобів масової інформації, мова йде про Євгенія Шевченка. Нещодавно він виступив із закликом до президента Володимира Зеленського щодо необхідності розпочати переговори з Росією.
Слідство виявило, що народний депутат активно поширював дезінформацію, яка походила з російських пропагандистських джерел, стосовно ситуації в Україні та її зовнішньої політики. Протягом жовтня та листопада цього року він також розповсюджував спотворені відомості про командування Збройних сил України та настрої серед українського населення.
"Правоохоронці повідомили, що він активно залучав свої платформи на YouTube та Telegram, а також ефіри в українських і ворожих ЗМІ для популяризації кремлівських наративів."
Відомо, що у період з 2020 по 2023 рік підозрюваний народний депутат неодноразово відвідував Білорусь, де встановлював контакт із високопосадовцями цієї країни та розробляв схеми для закупівлі електроенергії та аміачних добрив за заниженими цінами для своїх компаній. Після цього ці підприємства реалізовували ці ресурси за штучно підвищеними тарифами.
Згідно з документами справи, для здійснення своїх планів народний депутат використовував підставних осіб, серед яких були також нерезиденти фірм, що знаходяться під його контролем.
На основі отриманих доказів нардепу було пред'явлено підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України, що стосується державної зради. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Розслідування продовжується. Зловмиснику може загрожувати до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Що можна сказати про Євгенія Шевченка?
Євгеній Шевченко, 52-річний депутат Верховної Ради, був обраний від політичної сили "Слуга народу". Він став відомим через суперечливий візит до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в квітні 2021 року. Попри те, що Україна відмовилася визнавати результати президентських виборів у Білорусі, Шевченко вирушив до Мінська.
У травні 2021 року Шевченка виключили з фракції "Слуга народу" на його власне бажання.
У березні 2022 року, незважаючи на воєнний стан та обмеження на виїзд з країни, Євгеній Шевченко спробував перетнути кордон з Польщею, проте його затримали працівники Служби безпеки.
У травні 2023 року Кирило Буданов, який очолює ГУР, розповів, що народний депутат Євгеній Шевченко активно сприяв українській розвідці в налагодженні контактів із самопроголошеним президентом Білорусі. За інформацією, метою залучення Шевченка було зменшення або повне усунення військових агресивних дій з боку території Республіки Білорусь.
У 2024 році Євгеній Шевченко у своєму дописі в Telegram закликав президента України Володимира Зеленського до переговорів з Російською Федерацією. Також він заявив, що написав листа Дональду Трампу і віцесекретарю Джей Де Венсу щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України.
Євгеній Шевченко також висловив свій протест, проголосувавши проти законопроєкту, що передбачає заборону УПЦ (МП).