Можуть перевозити вибухові пристрої або здійснювати розвідку: в ГУР повідомили, з яких компонентів окупанти створюють дрони "Гербера". Фото на підтвердження.
Українські захисники під час одного з повітряних нападів знищили російський ударний безпілотник "Гербера", який є імітацією іранського Shahed і виготовлений з фанерних матеріалів. Проте, всередині нього виявилася іноземна електроніка.
Цей безпілотник здатний транспортувати вибухові пристрої або здійснювати розвідувальні місії, інформують у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони. На платформі ГУР War&Sanctons була оприлюднена інформація про складові частини ще одного російського дрона.
Зазначається, що держава-агресор РФ складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуґа.
Апарат "Гербера" здатен виконувати завдання бойового характеру в режимі камікадзе, а також здійснювати радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення місць розташування систем протиповітряної оборони та фіксації ударів інших безпілотників, - зазначається у повідомленні.
Цей безпілотник є копією іранського дрону-камікадзе Shahed-136, відомого в Росії як "Герань-2", і широко застосовується Росією для створення додаткового навантаження на українські системи протиповітряної оборони.
Завдяки застосуванню доступних матеріалів, таких як фанера та пінопласт, дрон "Гєрбера" значно дешевший у порівнянні з "Шахедом" чи "Геранею". Проте конструкція цього апарату вже включає звичний для російської військової техніки набір деталей від закордонних виробників.
Зокрема, аналіз знищених зразків показав, що російські виробники створюють такі безпілотники на основі китайських прототипів, використовуючи імпортовані з Китаю компоненти.
Ці дрони були створені китайською компанією Skywalker Technology Co., Ltd., яка спеціалізується на виробництві авіамоделей, а також виготовляє фюзеляжі і займається організацією поставок комплектів у Росії. Процес постачання здійснюється через посередників.
Після аналізу дрона експерти ГУР повідомили, що його антена, що забезпечує захист від перешкод (CRPA), включає мікросхеми від компаній Analog Devices і Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди).
В універсальному контролері польотів також присутні елементи, створені такими компаніями, як Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди) та XLSEMI (Китай).
Для точної наводки на ціль пілотом, подібно до FPV-дронів, баражуюча версія БПЛА "Гербера" обладнана китайською камерою з трьохосьовим стабілізатором Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358 для проведення повітряної розвідки.
Двигун DLE60 для безпілотників виготовляється китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Улітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США через постачання продукції до Російської Федерації.
На порталі War&Sanctions з'явилася інформація про компонентну базу російського безпілотника "Пародія", який використовується противником для перевантаження української системи ППО з метою ураження більшої кількості цивільних об'єктів. Варто зазначити, що двигун "Пародії" DLE55RA також виробляється китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd, - повідомили в Головному управлінні розвідки.
Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, у липні новітній російський безпілотний літальний апарат під назвою "Гербера" зміг досягти Києва. Однак, українські захисники зуміли знищити цей дрон, який противник представляє як "молодшу версію" дронів-камікадзе "Шахед".