Криптовалюта як засіб оплати: де використовується і що можна придбати
Які компанії в Україні приймають криптовалюту як засіб оплати?
Лише кілька років тому криптовалюта використовувалася переважно як інвестиційний інструмент. Проте, з розвитком технологій, підприємства в різних куточках світу почали приймати цифрові монети для оплати товарів та послуг. Україна не стала винятком, і тепер цей метод оплати доступний і тут.
Як платити криптомонетами, де та що можна купити, розповідаємо нижче.
Існує два методи здійснення онлайн-платежів за допомогою криптовалюти:
Другий спосіб, згідно з твердженнями аналітиків, поки що найпоширеніший. Оскільки кількість українців, які володіють криптовалютою, постійно збільшується, вважаємо за потрібне відзначити, що для вибору безпечного та функціонального пристрою можна використовувати огляд апаратних криптогаманців на Liga.Crypto.
Після того, як обрано спосіб оплати, наприклад, кошелек SafePal, потрібно визначитися з видом криптовалюти. Потім відкрити криптогаманець, скопіювати адресу або відсканувати QR-код і підтвердити платіж. Процес нескладний та безпечний, платежі проводяться швидко й без обмежень.
Оплати в звичайних магазинах проводяться за допомогою криптовалютного POS-терміналу.
Серед недоліків - незворотність операцій, нестабільність курсу та обов'язкові комісійні збори.
Цифрові валюти стають все більш популярними серед різних компаній по всьому світу. В авангарді цього руху знаходяться електронна комерція та роздрібна торгівля. Магазини, що спеціалізуються на електроніці, одязі, взутті, косметиці, автотоварах і продуктах харчування, активно приймають криптовалюти. Серед галузей, що також лідирують, можна виділити туризм та харчову промисловість. За допомогою криптовалюти можна придбати квитки на транспорт, оформити страховий поліс або забронювати номер у готелі. Власники криптогаманців мають можливість розраховуватися цифровими активами в кафе, на автозаправних станціях і навіть робити благодійні внески.
Серед світових лідерів із прийому платежів у криптомонетах -- інтернет-магазин Adidas, мережа кав'ярень Starbucks, страхова компанія AXA, авіакомпанія AirBaltic, корпорація Microsoft, платформа бронювання готелів Travala. А компанія зі Штатів Virgin Galactic, яка планує організовувати суборбітальні туристичні польоти, пропонує купити за криптовалюту квиток у космос.
Віртуальною валютою можна розрахуватися за низку товарів та послуг. Ось список найпоширеніших:
Криптомонетами можна розрахуватися на автозаправках WOG, у мережі Аптек низьких цін і навіть купити житло в компанії DIM. Послуги IT, SEO, SMM за криптовалюту надає біржа Collaborator. Зоотовари за цифрові гроші можна купити в магазинах "Барбос" та "Даніо".
У 2022 році до числа організацій, що приймають криптовалютні пожертви, додалися благодійні фонди. Серед найбільш відомих варто виділити United24, Superhumans, Donatik, "Фонд Сергія Притули", "Таблеточки" та "Птахи Мадяра".