Китай розпочав впровадження власної версії системи Starlink.


Китай успішно вивів на орбіту першу партію супутників "Тисяча вітрил". Вони необхідні для створення національної системи глобального супутникового інтернету.

Проєкт "Тисяча вітрил" (раніше відомий під назвою G60) розробляється китайською компанією Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST) з 2021 року. Основна мета цього проєкту полягає у створенні глобальної системи супутникового інтернету, здатної скласти серйозну конкуренцію таким мегасупутниковим сузір'ям, як Starlink і OneWeb.

У лютому компанія SSST оголосила про залучення 6,7 мільярда юанів (943 мільйони доларів) для реалізації проєкту "Тисяча вітрил". Ініціатива також отримала підтримку уряду Китаю, який прагне закріпити за собою обмежені орбітальні слоти та частоти для військового зв'язку.

6 серпня було здійснено запуск першої партії з 18 супутників "Тисяча вітрил". Ці апарати успішно досягли полярної орбіти за допомогою ракети "Чанчжен-6A". У межах першої фази розгортання системи SSST планується запустити 1 296 супутників. До кінця 2025 року 648 з них повинні забезпечити регіональне покриття. Повністю розгорнута система включатиме понад 14 тисяч низькоорбітальних супутників.

"Тисяча вітрил" не є єдиною китайською ініціативою, спрямованою на створення аналога Starlink. Існує ще один подібний проєкт, який має назву Guowang (SatNet) та реалізується компанією China Satellite Network Group. У своїй повній конфігурації це угруповання буде складатися з 13 тисяч супутників. Проте інформація про цей проєкт з'являється дуже рідко. Відомо лише, що запуск першої групи супутників запланований на найближчі місяці.

Раніше ми повідомляли про неуспішний запуск китайської комерційної ракети.

Related posts