ГУР продемонструвало "розпакування" російського безпілотника "Гербер".
російський дрон "Гербера" фото ГУР
Попри те, що росіяни виготовляють дрон "Гербера" з найпростіших матеріалів, цей БпЛА містить іноземні компоненти, може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів.
Джерело: Головне управління розвідки
Опис: Цей безпілотний літальний апарат є аналогом Shahed-136/Герань-2 і активно застосовується Росією для послаблення української системи протиповітряної оборони.
Держава-агресор виробляє багатофункціональні безпілотники на підприємстві в Єлабугі.
Завдяки застосуванню доступних матеріалів, таких як фанера та пінопласт, дрон "Гербера" виявляється значно дешевшим, ніж "Шахед/Герань". Проте конструкція цього безпілотника включає типовий для російських озброєнь набір елементів від закордонних виробників.
Дослідження зразків, що були збиті, показали, що російські виробники створюють "Гербери" за аналогом китайських моделей, використовуючи імпортовані з Китаю комплектуючі.
Розробник БпЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів на росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній.
Антена з захистом від перешкод (CRPA) "Гербери" оснащена чіпами від компаній Analog Devices і Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди).
В універсальному польотному контролері -- також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР ).
Для точного наведення на ціль пілотом, подібно до принципу FPV-дронів, баражуюча версія БпЛА "Гербера" обладнана китайською камерою з трьохосьовим стабілізатором Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358, що дозволяє здійснювати повітряну розвідку.
Двигун DLE60 виготовляється китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Улітку 2024 року ця фірма опинилася під санкціями США через поставки до Росії.
Що передувало: Протягом жовтня 2024 року Росія застосувала проти України понад 2000 БПЛА, приблизно половина з цих безпілотників, за даними розвідки, були приманками або фальш-цілями, якими ворог намагається відволікти увагу та перевантажити українську ППО.
ГУР продемонстрував "розпаковку" дрона "Пародія" — одного з ключових елементів, які противник активно використовує під час своїх повітряних атак.