Сектор, що має зникнути: Нові обмеження для російської металургії
Народний обранець, фахівець з металургії, життєрадісний серфер
Напередодні святкування Дня Незалежності України наші партнери зі Сполучених Штатів зробили ще один важливий крок вперед, запровадивши нові санкції проти російської металургійної промисловості. Обмеження були накладені на великі російські гірничо-металургійні корпорації, такі як "Євраз", "Норнікель", Магнітогорський металургійний комбінат та інші. Окрім цього, санкції також торкнулися кількох російських шахт.
В металургійний концерн "Євраз", підконтрольний Роману Абрамовичу, входять такі підприємства, як "Нижнетагільський металургійний комбінат" (НТМК), "Об'єднаний Західно-Сибірський металургійний комбінат", "Ванадій Тула", "Євраз Маркет" та "Євразхолдінг Фінанс". Інший промисловий гігант, "Норнікель" під керівництвом Володимира Потаніна, включає "Норильськ Авіа", "Норильський Гірсько-Металургійний Комбінат ім. А.П. Завенягіна", "Норнікель Сфера" та "Норнікель Супутник", який спеціалізується на IT-розробках та цифрових операціях. Ці крупні промислові групи очікують значних фінансових втрат, і наш парламентський Комітет з питань економічного розвитку відіграв важливу роль у цьому процесі.
Чому це має значення? Російська металургійна промисловість є однією з трьох ключових галузей, що безпосередньо фінансують їхню війну проти України. Розвиток металургії стимулює зростання активності в інших секторах промисловості, що суттєво зміцнює економіку Росії. Хоча санкції проти російської металургії почали запроваджувати ще у 2022 році, вони часто є неповними і відтермінованими. Це призводить до того, що Росія продовжує заробляти мільярди доларів на експорті - наприклад, у 2023 році ця сума склала 3 мільярди доларів. Цих коштів вистачило б на проведення майже трьох потужних ракетних ударів по українській інфраструктурі, подібних до того, що стався 26 серпня.
Окрім безпосереднього фінансового аспекту, існує й інший — соціальний. Наприклад, "Євраз" забезпечує роботою понад 70 тисяч людей, а "Норнікель" — ще стільки ж. Загалом у російській металургійній галузі зайняті мільйони працівників. Вони мають сім'ї, родичів, і, найголовніше, стабільність. І доки ці підприємства функціонують у відносно звичному режимі, ця стабільність зберігатиметься. Саме заради цієї омріяної росіянами стабільності, яка змусила замовкнути всіх, попри злочини Кремля, та на якій тримається путінський режим, ми повинні бити. Ми повинні позбавити їх стабільності.
Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради, співпрацюючи з іншими державними органами, здійснює можливо непомітну, проте вкрай послідовну та цілеспрямовану роботу, щоб переконати наших партнерів у необхідності вдосконалення та посилення санкцій проти РФ. У цьому новому пакеті санкцій, впевнений, є і наш внесок. Найбільша нагорода - усвідомлення, що економічна петля на шиї РФ, хоч і поступово, але затягується. І наслідки цього обов'язково будуть.
Висловлюю вдячність усім, хто сприяв посиленню санкцій. Сподіваюсь, що їхній вплив на російські підприємства буде настільки ж руйнівним, як їхні КАБи для нашого фенольного заводу в Нью-Йорку, що в Донецькій області. Продовжуємо працювати!