Чи піддають відвідувачів кав'ярень, автозаправок та кінотеатрів небезпечній обробці? Яким чином очищають кавомашини в Києві, використовуючи хімічні засоби сумнівного походження?
Компанія Coffee Group, яка займається продажем і орендою кавових машин та автоматів для кав'ярень у Києві, а також мережі кінотеатрів "Мультиплекс", використовує для обробки цієї техніки хімічні засоби сумнівного походження, що створює потенційний ризик отруєння для споживачів. На своєму веб-сайті Coffee Group стверджує, що миючі засоби постачаються з ТОВ "Стар Хім Профешнл", яке, за їх словами, "має всі необхідні сертифікати відповідності і пройшло контроль якості". Проте, за інформацією від From.ua, ця компанія підробила інформацію про місце виробництва своїх товарів у державних сертифікатах, і наразі залишається незрозумілим, де і як саме вони виготовляються, оскільки в документах вказана адреса квартири в житловому будинку.
На сайті ТОВ "Стар Хім Профешнл" зазначається, що це -- компанія-виробник миючих та чистячих засобів для професійного використання від домашньої кухні і до масштабного виробництва. "Вся продукція створюється за допомогою новітніх технологій на сучасному обладнанні під керівництвом провідних технологів", -- написано на сторінці, створеній на базі майданчика Prom.ua.
Проте виникають серйозні підозри, що компанія може вводити в оману як своїх споживачів, так і державні органи, постачаючи продукцію незрозумілого походження, адже насправді вона не має жодного виробництва. По-перше, ТОВ "Стар Хім Профешнл" вводить в оману своїх клієнтів, вказуючи на логотипі, що її діяльність розпочалася у 2015 році. Насправді ж, дане підприємство з'явилося на ринку лише в квітні 2020 року. Саме тоді, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ "Консалтингова Компанія "Веріко", яка дійсно була заснована в 2015 році адвокатом Оксаною Веретельник, змінила власників та вид діяльності з юридичних послуг на неспеціалізовану оптову торгівлю, а також перейменувалась на "Стар Хім Профешнл".
Отже, термін "виробник миючих засобів" насправді відноситься до колишньої адвокатської фірми, яка займається хімічною продукцією лише протягом останніх чотирьох років, а не з 2015 року, як це зазначено на логотипі "Стар Хім Профешнл". Щодо знака для товарів та послуг Oxygen Line, він був зареєстрований тільки 5 квітня 2023 року.
Новими керівниками компанії стали Олександр Медвідь і Вячеслав Закалюжний. Статутний капітал підприємства складає всього 1000 гривень. Місцезнаходження ТОВ вказано на вулиці Куренівській, 18 у Києві. Наші кореспонденти здійснили контрольну закупівлю двох позицій продукції "Стар Хім Профешнл". Під час цієї перевірки було встановлено, що за вказаною адресою дійсно розташовані офіс та склади компанії. Цікаво, що замовлені товари на суму 1200 гривень журналістам передав особисто власник підприємства Олександр Медвідь, що свідчить про серйозний підхід до бізнесу.
Співзасновник компанії Олександр Медвідь особисто передає замовлення на два товари вартістю 1200 грн.
Як "Стар Хім Профешнл" уникає податкових зобов'язань
У рахунку, що Медвідь надав нашим журналістам під час конфіденційної угоди, зазначені дані не належать ТОВ "Стар Хім Профешнл", а вказують на ФОП Атаманчук Ярославу Володимирівну.
Виявилось, що Ярослава Атаманчук займає посаду логіста у компанії ТОВ "Стар Хім Профешнл". Вона зареєструвала свій ФОП у липні 2023 року. Здається, власники компанії вирішили зменшити податкове навантаження, здійснюючи торгові операції не через ТОВ, а через ФОП 2-ої групи, оформлений на працівницю, що дозволяє сплачувати значно менші податки. У результаті, у 2023 році ФОП Атаманчук сплатила лише 6700 гривень податку.
У той же час, ТОВ "Стар Хім Профешнл", згідно з даними його фінансової звітності, не демонструє значних прибутків. У 2021 році компанія заробила лише 122 500 грн, з чистим прибутком у 15 800 грн. У 2022 році її дохід зріс до 267 700 грн, причому прибуток становив 65 700 грн. Проте в 2023 році доходи компанії вже досягли 3 млн 346 тисяч 500 грн, але, незважаючи на суттєве зростання, чистий прибуток становив лише 87 300 грн — практично стільки ж, скільки й у не надто "успішному" 2022 році, коли дохід був у 13 разів меншим. Це може свідчити про навмисну мінімізацію податкового навантаження, ймовірно, шляхом виведення коштів через фіктивні операції.
Продукт доступний, але виробничого процесу не існує.
Але найбільша афера цієї фірми полягає в іншому. Походження миючих засобів, якими "Стар Хім Профешнл" обробляють кавові машини в столичних кав'ярнях, взагалі невідоме. При поданні документів на отримання висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на мийні та чистильні засоби "Стар Хім Профешнл" адресою місця виробництва цих засобів вказало адресу м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 3. Однак, ми перевірили, що за цією адресою є що завгодно, але ніякого хімічного виробництва тут немає і не було всі останні роки. Це підтвердили одразу чотири людини на місці -- охоронці та працівники місцевих фірм, які ніколи не чули про ТОВ "Стар Хім Профешнл".
За вказаною адресою, яку ТОВ "Стар Хім Профешнл" надало державним установам, не було виявлено жодного виробництва.
"Виробництво хімічних речовин? Тут навіть і близько немає жодного виробництва. Займаються виготовленням вікон, виготовленням меблів, збором пляшок, ремонтом автомобілів – але справжнього виробництва не існує. Сонячні батареї колись виробляли, але й це вже в минулому," -- з подивом зазначив охоронець території на Північно-Сирецькій, 3.
ВІДЕО
Схоже, що ТОВ "Стар Хім Профешнл" ввело в оману державні органи, отримуючи висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, при цьому навмисно замовчуючи фактичну локацію виробництва своїх хімічних товарів. Або ж, що ще більш тривожно, могло мати місце корупційне зловживання з боку чиновників, щоб забезпечити собі необхідні документи без справжнього виробничого процесу.
У той же час на упаковках товару, придбаного журналістами, вказано, що виробником є ТОВ "Стар Хім Профешнл", а місце виробництва зазначено за іншою адресою: місто Бровари, бульвар Незалежності, 4-А, квартира 104. Ця адреса відповідає звичайному дев'ятиповерховому житловому будинку.
За адресою виробництва, вказаної на етикетках миючих засобів "Стар Хім Профешнл", розтошований багатоповерховий житловий будинок
Можете собі уявити виробництво миючих засобів та побутової хімії в квартирі звичайної дев'ятиповерхівки? Якщо ж це дійсно так, то можна собі лише уявити якість таких засобів, вироблених умовно, як кажуть, "в підвалі". Згадуєте інформацію на сайті "Стар Хім Профешнл" про те, що "продукція створюється за допомогою новітніх технологій на сучасному обладнанні під керівництвом провідних технологів"? Здається, це також -- суцільна омана.
Партнер із судовим рішенням: Як "ХімПостач" маскує своє виробництво.
На етикетках деяких товарів, що реалізує "Стар Хім Профешнл", також вказано, що їхнім виробником є не "Стар Хім", а ТОВ "Виробнича компанія "ХімПостач". Ця компанія також спеціалізується на розробці та виробництві миючих засобів для харчової промисловості. "Стар Хім Профешнл" тісно співпрацюють з "ХімПостач". Окрім реалізації товарів останньої співробітник "Стар Хім" Петро Лавренюк навіть здає в оренду "ХімПостач" автомобіль Ford Transit 2008 року випуску за 10 тисяч грн на місяць.
Компанія функціонує на ринку протягом 11 років, проте за останні 5 років спостерігається лише незначний чистий прибуток: у 2021 році з доходом у 8,4 млн грн "ХімПостач" отримала всього 4100 грн прибутку, у 2022 році з доходом 6,1 млн грн прибуток склав лише 27,2 тисячі грн, а в 2023 році, коли дохід знизився до 3,2 млн грн, прибуток зріс лише до 52,7 тисяч грн. Ймовірно, компанія працює за аналогічною схемою, як і "Стар Хім Профешнл", намагаючись зменшити податкове навантаження шляхом демонстрації невеликих прибутків та виведення коштів через фіктивні витрати.
Засновником ТОВ "ВК "ХімПостач" виступає Віра Миколюк, а на посаді директора знаходиться Ольга Миколюк. Люди, які мали справу з Ольгою, описують її як особу з нестабільною поведінкою. Цей факт підтверджують також записи її мобільного телефону в телефонних книгах користувачів, згідно з даними додатку GetContact.
Підписи мобільного телефону Ольги Миколюк у контактних списках інших абонентів. Скріншоти з GetContact.
На сторінці Ольги у Facebook деякі користувачі висловлювали занепокоєння, що вона "обманює" своїх клієнтів, отримуючи кошти, але не надаючи товар.
Окрім цього, Ольга Миколюк систематично порушує правила дорожнього руху, внаслідок чого потрапляє в дорожньо-транспортні пригоди, часом – в стані алкогольного сп'яніння. Це підтверджується низкою рішеннями, опублікованими в Єдиному реєстрі судових рішень. Наприклад, у квітні 2015 року в Києві на проспекті Лобановського, не дотримуючись безпечної дистанції, вона, керуючи автомобілем Mazda 2, в'їхала в тролейбус "Богдан". А в квітні 2021 року, за кермом Ford Focus на проспекті Петра Григоренка в Києві, Ольга, рухаючись заднім ходом, скоїла наїзд на автомобіль Suzuki.
20 липня 2022 року о 23:37, вже після введення комендантської години, патрульні поліцейські зупинили автомобіль Toyota RAV4 на вулиці Героїв Дніпра. За кермом перебувала Ольга Миколюк, яка проявляла очевидні ознаки алкогольного сп'яніння — її мова була невпевненою, а від неї відчувався різкий запах алкоголю.
У квітні 2023 року Оболонський районний суд Києва виніс вирок директору ТОВ "Виробнича компанія "ХімПостач", Ользі Миколюк, яка була засуджена за виготовлення підробленого водійського посвідчення. Суд призначив їй штраф у розмірі 1530 гривень. Як зазначено в матеріалах справи, Ольга втратила своє водійське посвідчення і в січні 2023 року звернулася до невідомої особи, заплативши їй 5000 гривень за виготовлення фальшивого документа. Вже в квітні 2023 року, керуючи автомобілем Lexus на вулиці Полярна в Києві, вона була зупинена патрульними поліцейськими за порушення правил дорожнього руху, які виявили у неї підроблене посвідчення.
У державних реєстрах відсутня інформація про будь-які ліцензії та торгові марки ТОВ "ВК "ХімПостач". Крім того, на продукції, що виготовляється під цим брендом, вказана лише назва вулиці без конкретного номера – вул. Героїв Дніпра. А ось адреса виробничих потужностей: Київ, вул. Іоанна Павла I 4/6.
Етикетка антисептичного дезінфектора, що реалізується компанією ТОВ "Стар Хім Профешнл" на платформі prom.ua
По-перше, вулиці Іоанна Павла I не існує в Києві, є вулиця Іоанна Павла II, але якщо вдатись, що це просто помилка, а не спроба вказати фіктивну адресу, то за номером 4/6 розташована офісна, а не виробнича будівля. Себто як і у випадку зі "Стар Хім Профешнл", які начебто розливають хімію в квартирі житлового будинку, виробнича компанія "ХімПостач" розливає мило та антисептики в якомусь з офісів, номер якого не вказують. Тож впевнитись в тому, що виробництво за цими адресами дійсно є, неможливо, що ще раз доводить -- хімічна продукція, якою "Стар Хім Профешнл" та "ХімПостач" обробляють кавові машини в київських кав'ярнях, виготовляється невідомо де, ким, з чого та як.
Хто став жертвою хімічних товарів з "підпільних" заводів?
Попри всі обставини, компанії "Стар Хім Профешнл" та "ВК "ХімПостач" успішно обманюють своїх клієнтів, до яких входять такі заклади, як мережа кав'ярень "Julia's Coffee Shop", "Coffee Bird" у житловому комплексі Sofia Residence, а також "Standard Coffee", "Doppio Coffee" і "Torero Coffee". Ці підприємства займаються продажем та орендою професійних кавових машин і кавомолок. Додатково, "Стар Хім Профешнл" активно співпрацює з компанією ТОВ "Кофе Групп" Руслана Дячука, яка також займається орендою кавового обладнання для бізнесу, надаючи при цьому обслуговування із застосуванням хімічних засобів невідомого походження від "Стар Хім Профешнл".
На сайті COFFEE GROUP вказано, що вони разом зі "Стар Хім Профешнл" начебто "розробили власну лінійку засобів для чистки кавового обладнання". Серед клієнтів, яким COFFEE GROUP надає своє кавове обладання в оренду, зазначені мережа кінотеатрів "Мультиплекс", охоронна компанія "Шеріф", а також компанії "Caparol", "Abona Ukraine" та інші.
Згідно з інформацією, отриманою від джерел у Державній податковій службі України, компанії "Стар Хім" та ТОВ "Хедшот Кофі Компані", яка є маркетплейсом для продуктів харчування та господарських товарів, а також пропонує в оренду кавові машини, мають спільних контрагентів. Серед клієнтів "Стар Хім" є великі підприємства харчової промисловості, зокрема ПАТ "Пиво-безалкогольний комбінат Радомишль", який виробляє та розливає пиво і квас під багатьма відомими брендами на українському ринку. Також до клієнтів належить ПрАТ "Агрохолдинг Авангард", що спеціалізується на виробництві курячих яєць під брендом "Квочка". Це викликає занепокоєння, оскільки у процесі виготовлення продукції для широкого кола споживачів використовуються хімічні засоби, походження яких залишається невідомим. При цьому компанія не має сертифікацій ISO та HACCP, які забезпечують контроль якості та безпеки продукції. Додатково, миючими засобами "Стар Хім Профешнл" користується також ТОВ "Вест Петрол Маркет", оператор мережі АЗС WOG.
Таким чином, відвідувачі кінотеатрів "Мультиплекс", клієнти АЗС WOG, любителі пива та гості численних кав’ярень, що орендують кавові машини у компаній "Стар Хім Профешнл" та "ХімПостач", а також працівники багатьох фірм, що співпрацюють з COFFEE GROUP, наражають себе на небезпеку. Вони споживають каву, приготовану в машинах, що обробляються хімічними засобами незрозумілого складу та походження, які виготовляються у офісах, квартирах або навіть у підвалах.