В Україні зріс попит на певні професії: які спеціалісти найбільш затребувані
В НБУ зазначають: кількість оголошень у сферах охорони, будівництва та робітничих спеціальностей значно перевищує минулорічні показники, тоді як у сфері ІТ - суттєво скоротилася. Також попит залишався пригніченим в освіті, дизайні, мистецтві та культурі.
Про це повідомляється в статті OBOZ.UA. За інформацією ООН, у першій половині року чисельність мігрантів за межами країни збільшилась майже на 240 тисяч, досягнувши 6,6 мільйона осіб. До того ж, продовжувалося зниження рівня участі чоловіків у робочій силі.
Узагальнення процесу мобілізації та тривалого оволодіння новими працівниками спеціальними професійними навичками також буде обмежувати пропозицію робочої сили. Навіть при подальшій стабілізації економічних умов, повернення мігрантів в Україну, які поступово інтегруються в закордонне життя, буде повільним. До того ж, диспропорції на ринку праці залишатимуться нерівномірними між різними регіонами та галузями, відображаючи зміни в структурі економіки, - зазначається в оцінках Нацбанку.
У серпні 2021 року в Україні, за даними великого кадрового порталу, протягом тижня було розміщено 60,6 тисяч нових вакансій, а працівники опублікували 96 тисяч резюме. Через три роки, у серпні 2024 року, за тиждень було розміщено лише 88,1 тисяч резюме та 63,5 тисяч вакансій.
За три роки кількість вакансій збільшилася на 5,8%, тоді як кількість резюме зменшилася на майже 9%. І це з урахуванням того, що частина територій України тимчасово окупована, а також триває повномасштабна війна.
Якщо раніше роботодавці вбачали основну перепону для розвитку в нестачі безпеки, то тепер ключовою проблемою є дефіцит робочої сили. В окремих галузях ситуація ще більш загострена. Наприклад, у банківському секторі зараз відкрито 3,7 тисяч вакансій, тоді як розміщено лише 2,7 тисяч резюме. Це означає, що кількість пропозицій роботи перевищує кількість бажаючих працювати.
Ще в серпні 2021 року у банківському секторі прагнули працевлаштуватися 4,4 тисячі українців, тоді як щотижня з'являлися лише 3,6 тисячі нових вакансій. Таким чином, на ринку праці існувала хоч і незначна, але все ж конкуренція за робочі місця. Нині банкам доводиться приваблювати працівників, і вибору у них небагато. На ринку праці розміщено 10,8 тисячі вакансій при наявності 8,8 тисячі резюме. Ще до початку великої війни фахівці робітничих спеціальностей користувалися значним попитом через дефіцит.
Раніше OBOZ.UA докладно писав про те, чому в Україні більшість 60-річних невдовзі не зможуть отримати пенсію вчасно. Це пов'язано з поетапним підвищенням вимоги до стажу.