В одному з провідних університетів країни запровадили нові обмеження: деталі ситуації.
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка ректор видав розпорядження про заборону використання месенджера Telegram, яке почне діяти з 11 листопада. Про це інформує портал "Коментарі", посилаючись на дані Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
КНУ ім. Т. Г. Шевченка
Цю інформацію підтвердили в центрі комунікацій навчального закладу представниці Інституту масової інформації (ІМІ) Валентині Троян.
Також ІМІ отримав підтвердження, що WI-FI у гуртожитках вже не підтримує цей месенджер.
Це ще одне обмеження на використання Telegram, яке стосується не лише держслужбовців, але й звичайних українців. Нещодавно в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича було запроваджено заборону на користування цим месенджером.
Нагадуємо, що 20 вересня, після засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, було рекомендовано обмежити використання Telegram в державних установах, військових підрозділах та на об'єктах критичної інфраструктури України.
У жовтні Верховна Рада та Національна рада з питань телебачення і радіомовлення прийняли рішення припинити використання Telegram на робочих пристроях.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Рішення кібербезпекового центру: Telegram зазнав обмежень.
19 вересня відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) - ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки, повідомили в РНБО України.
У засіданні взяли участь представники керівного складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Нацполіції, Генштабу ЗСУ, СБУ, Міноборони, Нацбанку, Мінцифри, МЗС, розвідувальних органів, керівництво регуляторних органів у сфері електронних комунікацій, а також народні депутати України.
Ключовою темою засідання було обговорення загроз національній безпеці, пов'язаних із використанням месенджера Telegram, особливо під час повномасштабної війни рф проти України.
Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, представив переконливі свідчення про те, що російські спецслужби мають можливість отримувати доступ до особистих переписок користувачів Telegram, включаючи видалені повідомлення, а також до їхніх особистих даних.