Українські розвідники виявили деталі конструкції російського дрона "Гербера".
Російський безпілотник "Гербера" є аналогом "Шахеда", який здобув популярність серед окупаційних сил. Цей дрон активно застосовується для створення навантаження на українську систему протиповітряної оборони.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на ГУР, а також повідомляють Контракти.UA.
За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга.
"Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні.
Імітація "Шахіда"
Цей безпілотний літальний апарат є аналогом Shahed-136/Герань-2 і широко застосовується Російською Федерацією для перевантаження українських систем ППО.
"Завдяки застосуванню доступних матеріалів, таких як фанера та пінопласт, вартість дрону 'Гербера' в десятки разів нижча, ніж у Shahed/Герань. Проте конструкція цього безпілотника включає стандартний набір компонентів від зарубіжних виробників, що характерно для російської зброї", - повідомили в ГУР.
З яких елементів утворені ці безпілотні літальні апарати?
Аналіз знищених зразків показав, що російські виробники створюють "Герберу", наслідуючи китайський зразок, при цьому використовуючи імпортовані з Китаю іноземні елементи.
"Розробником безпілотних літальних апаратів є китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., що спеціалізується на виробництві авіамоделей, фюзеляжів та організації постачання комплектів до Росії. Поставки здійснюються через треті компанії", - повідомили в ГУР.
Окрім цього:
Антена з активним захистом від завад (CRPA) дрона оснащена мікросхемами від компаній Analog Devices і Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors з Нідерландів.
В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР).
Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.
Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії.
Впровадження безпілотників Росією в конфлікті в Україні.
Російські збройні сили регулярно застосовують безпілотники для нападів на Україну. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронової атаки РФ задіяла 90 дронів.
При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди".
Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.