Українська, російська або англійська мови. Яка з цих мов приносить найбільше відповідей на вакансії - результати дослідження.
92% юристів і страхових експертів віддають перевагу українській мові при складанні своїх резюме.
Напередодні свята української мови та писемності, Work.ua традиційно проводить аналіз ринку праці. Цього року було досліджено, наскільки частіше роботодавці почали застосовувати державну мову, а також як мовна складова впливає на ефективність заповнення вакансій.
На сьогоднішній день в Україні помітна тенденція до зростання попиту на знання української мови в сфері працевлаштування.
У вересні 2024 року лідером із використання української мови стала Рівненщина - 99, 9%. Водночас не було області де б роботодавці не розмістили бодай одну вакансію російською. Найбільший показник на Одещині - 5,6%, торік було 11%. Найменше української мови на дистанційних вакансіях - 85,8%. В цій категорії найбільше пропозицій роботи -- англійською. Проте, чим більша компанія - тим більше вона українізована.
Найбільша кількість кандидатів відреагувала на оголошення, написані англійською мовою. Основними причинами цього є вища оплата праці та можливість дистанційної роботи. Якщо порівняти вакансії, оформлені російською та українською, то українською мовою спостерігається на 17% більше відгуків. Частково цю тенденцію можна пояснити тим, що російська мова частіше використовується в сферах з найбільшим дефіцитом кадрів, таких як робітничі спеціальності.
Формулювання вакансії може варіюватися в залежності від галузі, в якій працює компанія. Найбільш адаптованими до української мови є:
Найменше піддалися українізації неприбуткові організації, благодійні фонди та сектор IT. Ці сфери виявилися лідерами за кількістю пропозицій, написаних англійською мовою.
Мова, що найчастіше використовується для написання резюме:
За даними дослідження, жінки здебільшого пишуть свої резюме українською мовою - 87%, тоді як 10% обирають російську, а 3% - англійську. Чоловіки ж використовують українську в 74% випадків, 18% пишуть російською, а 8% - англійською мовою.
Паралельно Work.ua провели дослідження, яке показало, як професійна діяльність впливає на мову, що обирається для написання резюме. Результати показали, що юристи та спеціалісти в галузі страхування надають перевагу українській мові у 92% випадків. На противагу цьому, представники IT-сфери використовують українську лише в 63% резюме, при цьому 28% з них обирають англійську.
А от найбільша частка резюме російською в категоріях: