У новому пакеті підтримки від Сполучених Штатів Америки вперше надійшли БМП Bradley та бронетранспортери M113, - повідомив Згурець.
Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну, аби вона мала належний потенціал для захисту своєї території та протидії російській агресії в перспективі.
Сьогодні, майже після тримісячної перерви, союзники України провели чергову зустріч у форматі "Рамштайн" у Німеччині в очному форматі за участі українського президента Володимира Зеленського. Засідання традиційно очолили міністр оборони США Ллойд Остін та керівник Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун. Головні теми "Рамштайну", за твердженнями нашого міністра оборони Рустема Умєрова, -- забезпечення України засобами протиповітряної оборони та ракетами до них, боєприпасами та технікою для нових бригад, а також посилення далекобійних можливостей, зокрема через фінансування української оборонної індустрії.
Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну в зміцненні її обороноздатності та в протистоянні російській агресії на довгострокову перспективу. На заключній прес-конференції Остін і Чарльз Браун обговорили ситуацію на Курському напрямку, яка стала ключовою в промові президента Володимира Зеленського на початку зустрічі в рамках формату "Рамштайн". Курська операція продемонструвала міжнародним партнерам, що українські збройні сили здатні змінювати хід бою, брати ініціативу в руках, навіть у найскладніших обставинах, та використовувати нестандартні підходи для успішних наступальних дій, спираючись на свій досвід і сучасне озброєння. Найголовніше, щоб обсяги постачання зброї зростали і надходили вчасно.
Щодо військової підтримки, серед підсумкових рішень партнерів за результатами засідання, було оголошено новий пакет допомоги від Сполучених Штатів на суму 250 мільйонів доларів. Вперше після тривалої перерви до цього пакету увійшли бойові машини піхоти Bradley та бронетранспортери M113, які є надзвичайно важливими для механізації наших військових підрозділів. Крім того, пакет включає ракети для систем протиповітряної оборони, зенітні ракети RIM-7, а також Stinger і засоби для боротьби з танками ворога.
Німеччина також оголосила про передачу 77 танків Leopard 1. Хоча ці танки не є найсучаснішими, вони все ще можуть бути корисними на полі бою. Додатково, країна планує надати 12 самохідних артилерійських установок PzH 2000, з яких шість будуть передані цього року, а решта — наступного. Раніше Німеччина анонсувала значні поставки систем протиповітряної оборони у різних модифікаціях. Тим часом Міністерство оборони Великої Британії вирішило виділити 650 легких ракет, які здатні вражати як повітряні, так і наземні цілі противника. Таким чином, обсяги військової допомоги продовжують зростати. Однак залишається питання, як це вплине на ситуацію на фронті.
Щодо використання американської зброї для далекобійних ударів вглиб російської території, на прес-конференції про це питали і міністра оборони, і голову комітету начальників штабів. Але обидва фактично ухилилися від відповіді. Вони зазначили, що не існує такої єдиної зброї, яка змінить формат війни. Головне, щоб українська сторона використовувала інтегрально всю зброю, яку надають їй партнери, і має власні можливості для здійснення ударів вглиб російської території. Поки що ми не бачимо рішення про використання тих же ATACMS або інших зразків для ударів вглиб російської території.
Головнокомандувач повідомив, що просування супротивника у напрямку Покровська зупинено. Однак у цей час противник активізує свої дії на Курахівському напрямку. Лише кілька днів тому Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що кількість бойових зіткнень на Курахівському напрямку перевищує показники Покровського: 32 випадки на Курахівському та 31 на Покровському. Це свідчить про те, що ворог частково зосереджує свої зусилля на цьому напрямку.
Орест Дрималовський, речник пресслужби 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, повідомив, що сьогодні обстановка на Курахівському напрямку залишається традиційно складною. Щодня ворог намагається прорвати лінію оборони бригади.
"Щодня відбуваються атаки, які можуть бути як механізованими, так і здійснюваними піхотою. Протягом останніх двох днів противник в основному залучає піхоту, проводячи певні демонстративні дії з використанням техніки. Два дні тому, 4 вересня, російські сили масово атакували позиції наших десантників, задіявши 21 одиницю техніки, що виїхала на штурм з різних напрямків, серед яких чотири танки та 17 бойових броньованих машин з десантом. Наші десантники гідно відповіли на цей виклик, завдавши противнику значних втрат. Російські війська втратили три танки, три бойові броньовані машини з десантом, а одну ББМ було пошкоджено. Інша техніка, спостерігаючи за ситуацією, почала відступати, виявляючи явну боязкість. Проте, за останні кілька тижнів ворог помітно активізувався на нашому напрямку і, очевидно, не зважає на свої втрати, не шкодуючи ані техніки, ані особового складу", - зазначив він.
За словами військового, ворогу дуже потрібно прорвати оборону ЗСУ на цьому напрямку, вирівняти лінію фронту. Саме тому ворог рветься в цій смузі оборони, до села Костянтинівка у Мар'їнській громаді.
Протяжна дорога від Мар'їнки до Вугледара проходить через село. Це дає ворогу можливість намагатися захопити цю трасу або завдати удару з тилу по угрупованню, яке забезпечує місто. Окупанти продовжують сподіватися на захоплення Курахового. Щодня місто страждає від жорстоких артилерійських обстрілів і авіаударів. Таврійські десантники виступають надійним бар'єром для російських сил у цьому регіоні, ускладнюючи їх просування до двох великих міст Донбасу і значно зменшуючи агресивні наміри ворога, - зазначив він.
Завдяки ефективній координації дій 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, їй вдається успішно знищувати ворога та знешкоджувати його техніку в значних обсягах.
"Оператори наших ударних дронів демонструють вражаючі результати. Спочатку координування здійснюється нашими спеціалістами з розвідувальних дронів. У нас є справжні професіонали, хлопці та дівчата, які експертно оперують FPV-дронами і мають великий досвід у скидах. Нещодавно я спілкувався з військовослужбовцем, на рахунку якого вже цілий батальйон знищених ворогів, і все це стало можливим завдяки дрону з функцією скидання. Це наглядно демонструє, як технології змінюють хід війни та підвищують її ефективність. Наші підрозділи ПТРК працюють також на високому рівні, хлопці, які використовують "Джавеліни" і "Стугни", справді знають свою справу. Найважче, звичайно, нашим піхотинцям і десантникам, які змушені безпосередньо вступати в бій. Ми прагнемо, щоб наша система вогневого ураження була організована так, аби ворог не зміг наблизитися до наших позицій, завдаючи йому значних втрат на відстані, щоб він змушений був відступити. Проте іноді нашій піхоті доводиться вести ближній бій, і наші солдати справляються з цим з великою гідністю й відвагою, заслуговуючи на найвищі державні нагороди та визнання", - зазначив Дрималовський.
Були випадки, коли ворог намагався використовувати своїх мотоциклістів, щоб вони на мотоциклах швидко могли пробитися до лінії оборони ЗСУ. Їх знищили FPV-дронщики бригади. До цієї людожерської тактики ворог вдається далі, йому не шкода своїх людей, каже він: "Буквально вчора наші оператори ударних дронів знищили двох мотоциклістів, які намагалися не штурмувати, але підвести боєприпаси до своїх позицій. Ворог активно застосовує мототехніку. Вони намагаючись втекти від наших операторів ударних дронів, бо звісно, маленьку рухому ціль важко вполювати. Але те, що інколи не вдається зробити нашим пілотам, точно зробить наша піхота, знімаючи таких гонщиків дуже швидко з кулемета".
Те, що ефектно вибухає ворожа техніка -- велика заслуга мінних загороджень. Зараз фактично 90-95% цієї роботи здійснюється дистанційно задля безпеки особового складу ЗСУ, каже Дрималовський.
"Цю задачу зазвичай виконують безпілотники, здебільшого з повітряного простору. Наші сапери демонструють високу ефективність у співпраці з дрон-операторами, які досконало володіють своїм ремеслом, готуючи для супротивника неприємні несподіванки на небезпечних ділянках. Їхня діяльність помітна, як можна побачити на відеозаписах, і ворог відчуває це дуже болісно. Що стосується наземних систем, вони також присутні в нашій бригаді. У бойовій практиці наші хлопці працюють над технологічною модернізацією процесу, щоб забезпечити максимальну безпеку для наших військових", - зазначив він.
За його словами, в основному ворожі штурми відбуваються на світанку.
Ми використовуємо термін "по сірому", коли аеророзвідникам важко виконувати свою роботу, оскільки важче виявити ворожу техніку. Проте наші військові знають, як належно реагувати, щоб ефективно знаходити і знищувати противника. Зазвичай штурми розпочинаються на світанку і тривають протягом дня. Ворог не діє прямо, а використовує тактику кількох наступів. Перед цим завжди проходить інтенсивна артилерійська підготовка і авіаудари, які є серйозним випробуванням для наших десантників, але вони гідно витримують ці труднощі. Вночі активність ворога зазвичай зменшується. Це час для ротацій, доставки боєприпасів, а також наші оператори нічних дронів намагаються паралізувати ворожу логістику. Таким чином, вночі також відбувається активна бойова діяльність, але вже в глибокому тилу противника, - зазначив представник пресслужби 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.
Дрималовський поділився інформацією про те, яким чином нові рекрути проходять інтенсивний тренінг, а також які можливості працевлаштування наразі доступні у бригаді.
"Навіть військовослужбовці, які прибувають до нашої бригади з навчальних центрів, не відразу отримують бойові завдання. Спочатку вони проходять підготовку на наших полігонах у Донецькій області. Над ними працюють наші кваліфіковані інструктори та досвідчені бійці. Підготовка є інтенсивною і триває певний час перед тим, як особовий склад вирушає на виконання бойових завдань. Щодо набору нових кадрів, цей процес активно продовжується. Наша бригада займається цим постійно, і ви можете знайти всю необхідну інформацію на нашому веб-сайті та в соціальних мережах. Найбільша потреба, звісно, у бійцях для бойових підрозділів. Якщо ви знаєтеся на техніці, можливо, ви станете відмінним оператором дронів і зможете, як наші десантники, знищувати ворожу техніку. Нам також потрібні артилеристи, протитанкісти, піхотинці та гранатометники. Ми навіть шукаємо діловодів. Якщо ви професіонал у цій сфері і добре орієнтуєтеся в документах, ваша допомога на фронті буде дуже цінною, так само як і допомога водіїв та автомеханіків. У нас є чимало вакансій."