Санкції дають результати: китайський виробник закрив свій великий завод з виготовлення телевізорів у Росії.


Завод китайської TPV Technology в Росії припинив виробництво телевізорів Philips, Sony, Sharp та інших брендів.

Зупинка виробництва була викликана тиском, що здійснюється на китайську компанію з боку урядів Сполучених Штатів та Європейського Союзу, а також проблемами з оплатою комплектуючих з Китаю через санкції, введені проти Росії. Цю інформацію повідомляє російський "Коммерсант", посилаючись на джерело серед місцевих виробників електроніки.

У сервісному відділі TPV Technology підтвердили, що виробничі процеси на заводі в Шушарах, розташованому в Ленінградській області, дійсно зупинені, проте деталі щодо причин цього не були розкриті. Цей завод функціонує з 2011 року і має можливості для випуску до 3,5 мільйонів телевізорів щорічно.

"Китайські підприємства, зважаючи на великий ризик вторинних санкцій та малу значущість російського ринку для TPV Technology, вирішили зупинити прямі постачання до Росії," - повідомив комерційний директор російського маркетплейсу Holodilnik.ru Олексій Погудалов.

Відповідно до його інформації, в даний момент китайська компанія планує провести розпродаж залишків готової продукції та компонентів.

Російський завод TPV Technology виробляв не лише телевізори, а й OEM (Original Equipment Manufacturer) для інших брендів, включаючи власні марки деяких торгових мереж, додав директор департаменту побутової електроніки OCS Владислав Бородін. На його думку, закриття заводу стало наслідком накопичених проблем, посилених труднощами з постачанням компонентів з Китаю і платежами.

"Іміджеві ризики також суттєво вплинули на ситуацію – діяльність на російському ринку накладає певні обмеження на бренди міжнародного масштабу," - зазначив Бородін.

За даними Holodilnik.ru, за дев'ять місяців 2024 року в Росії було продано 5,24 млн телевізорів, що на 9,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак ціни на них ростуть: у грошах ринок виріс на 5,2% - до 152,6 млрд рублів.

Згідно з інформацією, ситуація з фінансовими переказами з Росії до Китаю зазнала суттєвих змін у грудні 2023 року. Це сталося після того, як президент США Джо Байден підписав указ, що надає американському Міністерству фінансів можливість запроваджувати вторинні санкції проти банків третіх країн, які підтримують осіб, що потрапили під санкції, та російський військово-промисловий сектор.

Після цього понад 98% китайських кредитних організацій припинили приймати платежі від російських компаній. Також деякі банки стали відхиляти платежі з російськими іменами та почали відмовлятися приймати "брудні" юані з Росії.

Cu кiнцю серпня з'явилася інформація про те, що російські підприємства зазнають дедалі більших затримок і витрат під час розрахунків з китайськими партнерами. Ця ситуація стала ще більш актуальною, і внаслідок цього між Росією та Китаєм "зависли" фінансові операції на суми, що досягають десятків мільярдів юанів.

Джерело, яке має тісні зв'язки з урядом Росії, підтвердило, що китайські державні банки "в масовому порядку" зупиняють свою діяльність з Росією, внаслідок чого затримуються платежі на мільярди юанів.

Через це Росія та Китай можуть почати використовувати бартерні схеми в торгівлі між двома країнами. Також Росія сподівається почати розраховуватися з Китаєм за допомогою криптовалюти: до того президент РФ Владімір Путін підписав закон про легалізацію обороту криптовалюту та майнінгу в країні.

Related posts