Перемоги України: аналіз досягнень у боротьбі з Росією на різних напрямках сьогодні.
Бійці 28-ї окремої механізованої бригади знищили російський штурмовий літак Су-25.
Військовослужбовці підрозділу протиповітряної оборони 28-ї окремої механізованої бригади України успішно знищили російський штурмовик Су-25 на напрямку Курахового.
Про це повідомляє 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу.
За інформацією, доля екіпажу наразі залишається невизначеною. Однак, як зазначають у бригаді, "ми впевнені, що одна проблема для нашої піхоти відпала".
Згідно з інформацією, наданою ОСУВ "Хортиця", на Курахівському напрямку було знищено ворожий штурмовик. Російський літак намагався атакувати позиції підрозділів Сил оборони.
"З сьогоднішнього дня у російській штурмовій авіації стало на один літак менше. Його рештки тепер стали частиною донецьких краєвидів", - повідомили військові.
Уряд Латвії у вівторок, 27 серпня, ухвалив рішення передати Україні ще 20 автомобілів, які було конфісковано за керування у нетверезому стані.
Цю інформацію надає Delfi.lv.
Зокрема, автомобілі будуть передані військовим підрозділам Національної гвардії України та Міністерству оборони України. Додатково, транспортні засоби надійдуть до Мультидисциплінарної лікарні в місті Долинська, Калуського району Івано-Франківської області, а також до Центру первинної медико-санітарної допомоги в селі Пісочине Харківської області.
Ще частину передадуть військовому управлінню села Виноградове та села Мужиківка на Херсонщині, регіональній адміністрації Чугуївського району Харківщини, виконавчому комітету Грушівської сільської ради на Дніпропетровщині та військовому комітету села Мужиківка на Херсонщині.
Попередня загальна ринкова вартість 20 автомобілів, які були передані Україні, дорівнює 117 640 євро.
У ніч на 28 серпня росіяни заявили про атаку безпілотників на нафтобазу в Ростовській області, там виникла пожежа. Водночас у Воронезькій області запроваджена евакуація населення з двох населених пунктів через загрозу детонації "вибухонебезпечних об'єктів" на другій нафтобазі.
Цю інформацію передають регіональні телеграм-канали, а також керівники Ростовської області Василь Голубєв та голова Воронезької області Олександр Гусєв.
Голубєв повідомив, що приблизно о 03:00 в Ростовській області, за попередньою інформацією, було знищено чотири безпілотники. Він додав, що жертв серед населення не зафіксовано.
Згодом він повідомив, що в Кам'янському районі в результаті удару безпілотника виникла пожежа на паливному складі.
"За інформацією, жертв немає. Для ліквідації вогню залучено екстрені служби. Загроза поширення полум'я на житлові будівлі відсутня", - зазначено в офіційному повідомленні.
Гусєв повідомив, що у Россошанському районі силами ППО Росії нібито виявлено та знищено безпілотник авіаційного типу. За словами керівника Воронезької області, постраждалих і руйнувань не зафіксовано.
За його словами, уламки безпілотника призвели до спалаху в районі небезпечних об'єктів. Проте вибуху не сталося.
Проте оперативні служби РФ оголосили тимчасову евакуацію мешканців двох населених пунктів, написав Гусєв. Він додав, що займання нібито вдалося ліквідувати місцевими силами, а ситуація стабілізувалася й мешканці повертаються до своїх будинків.
О 10:00 ранку губернатор Кіровської області Олександр Соколов оголосив про прибуття безпілотного літального апарата в місто Котельнич.
"Нещодавно у Котельнич було зафіксовано приліт безпілотного літального апарату. Дрон завдав удару по резервуару, призначеному для зберігання нафтопродуктів. Постраждалих немає, а також не зафіксовано пожежі. Ситуація знаходиться під контролем", - повідомив він.
Замість цього, регіональні телеграм-канали поширюють зображення та відеоматеріали великої пожежі на нафтобазі в Кам'янському районі, а також в іншій базі у місті Пролетарськ.
"Зараз на нафтобазі велика пожежа, яку видно з траси. Схоже, ще довго гаситимуть", - пише "Это Ростов новости".
Пізніше канал заявив про другий удар: "Тепер у Ростовській області горять дві нафтобази одночасно".
"Існує значний ризик, що вогонь може поширитися на сусідні резервуари, подібно до того, як це сталося в Пролетарську", - зазначено у повідомленні.
Крім того, повідомляється, що мешканці Каменська нібито стали свідками ще одного вибуху.
"Лише після того, як нафтобаза в Пролетарську почала втрачати свою активність, противник завдав удару по іншій базі, що розташована в селищі Молодіжному під Кам'янськом, і підпали її. Зараз там відбуваються вибухи!" - повідомляє канал "Ростов Главный".
Протягом року повномасштабної агресії Росії Україна значно наростила обсяги виробництва озброєння та військової техніки, зокрема, почала випуск нових, інноваційних моделей високотехнологічної зброї.
Про це повідомив заступник міністра оборони України Олександр Сергій в колонці для Укрінформу.
За його словами, українці зараз виготовляють, зокрема, боєприпаси, засоби РЕБ, БПАК (безпілотні авіаційні комплекси), НРК (наземні роботизовані комплекси), бронемашини, самохідну артилерію, спецтехніку, стрілецьку зброю. Сергій підкреслив, що деякі зразки озброєння від нашої держави є "унікальними за характеристиками, і це доведено результативним застосуванням у бойових умовах".
"У 2022 році до експлуатації було введено лише кілька десятків нових зразків озброєння та військової техніки, розроблених в Україні. Натомість у 2023 році ця цифра перевищила дві сотні! А впродовж менш ніж восьми місяців 2024 року Міністерство оборони зафіксувало та схвалило для використання в Збройних силах України вдвічі більше новинок військової техніки, ніж за весь попередній рік. Важливо зазначити, що мова йде виключно про продукцію вітчизняного виробництва. Аналізуючи розвиток українського оборонного сектора протягом 2,5 років масштабної російської агресії, можна з упевненістю стверджувати про суттєве збільшення обсягів виробництва озброєння та техніки за широкою номенклатурою. Крім того, надзвичайно важливим є освоєння виробництва нових зразків військової техніки! Особливо підкреслюю, що це стосується високотехнологічної зброї," - повідомив заступник міністра оборони.
Він також підкреслив, що українські виробники активно займаються розробкою інноваційних проєктів, зазначивши, що впровадження роботизованих опорних пунктів стане асиметричною реакцією Збройних сил України на чисельну перевагу Росії в живій силі та техніці.
"Від початку широкомасштабного вторгнення спроможності української "оборонки" зросли у рази. Це факт. Багато країн досягають таких цілей довгими роками. До прикладу, якщо говорити про виробництво безпілотників, технологічну зброю, що знищує російську техніку за мільйони доларів - на землі, у воді та небі. Які б'ють по військових об'єктах агресора у його глибокому тилу, або про ті, які потопили десятки кораблів Чорноморського флоту. Або про нові засоби ураження, протитанкове озброєння, снайперські гвинтівки, які вражають цілі на рекордних дистанціях", - зазначив Сергій.
Литва відправила в Україну навантажувачі, системи протидії безпілотникам, спеціалізовані ліжка та інші види військової підтримки.
Як повідомляє Міноборони Литви, допомога прибула в Україну 28 серпня.
У відповідь на запити України цього року Литва вже здійснила постачання 155 мм боєприпасів, броньованих машин М577 та М113, систем протидії безпілотникам, необхідного обладнання для зимового періоду, комплектів теплого одягу, боєприпасів для протитанкового гранатомета "Карл Густав", дистанційних детонаційних систем РІСЕ-1, генераторів, частин у розібраному вигляді легкого штурмовика Л-39ЗА "Альбатрос", навантажувачів, причепів, розкладачок та іншого допоміжного обладнання, - зазначено в повідомленні.
З початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад EUR647 млн. Загальний обсяг довгострокової допомоги Литви Україні перевищив EUR1 млрд.