Окупанти навмисно скидають бомби на мирне населення: пілот поділився правдою про обман росіян.


Смерека зазначив, що більше не проводить облік знищених об'єктів.

Російські пілоти чітко усвідомлюють, коли завдають ударів по цивільним українцям. Командир авіаційної ескадрильї 114 бригади тактичної авіації, підполковник Іван Смеречанський, відомий як "Смерека", зазначив, що підготовка до польоту передбачає детальне ознайомлення з метою та її координатами.

Він зазначив в інтерв'ю "Укрінформу", що значна кількість російських пілотів, які сьогодні беруть участь у війні проти України, колись отримували освіту в українських навчальних закладах. Це означає, що вони свідомо воюють проти своїх колишніх товаришів по навчанню. Також військовий розповів, що у 2014 році, під час анексії Криму, він навчався в університеті, і тоді курсантам, які походили з Криму, було запропоновано повернутися додому.

"Це стало для нас справжнім шоком. Багато людей повернулися до Криму і стали військовими льотчиками. Якщо раніше ми жили в одній казармі на першому курсі, то тепер вони опинилися по ту сторону фронту", - зазначає Смерека.

Він додав, що всі заяви російських льотчиків про те, що вони не знають, що скидають бомби на цивільне населення, не відповідає дійсності - пілот завжди точно знає, куди скидає бомбу. Підготовка до польоту включає знання про ціль і координати, тому кожен з них свідомо робить те, що робить:

"Те, що стверджується, ніби ми не усвідомлювали наявність цивільних людей у цьому районі, це абсолютно невірно. Ти ж розумієш, що під час підготовки до авіаційної операції завжди визначаються цілі й координати, куди буде скинуто бомбу."

Також він розповів, що вже не веде підрахунок збитих цілей, хоча раніше це робив. У нього є багато відпрацьованих цілей - підтверджені та непідтверджені - "Шахеди", ракети. Водночас зараз йому доводиться також скидати на ворога авіабомби, хоча це не зовсім робота винищувача. "Війна диктує свої умови. Я ніколи не думав, що буду скидати авіабомби як винищувач, але ось така реальність", - каже льотчик.

Як зазначив він, підготовка танкістів, кулеметників або артилеристів є значно простішою задачею, ніж навчання пілотів. Освіта пілота потребує величезних ресурсів та значного часу, якого ми, на жаль, не маємо через війну. Ворог продовжує свою наступальну діяльність, і Сили оборони постійно потребують нових фахівців.

Він додав, що зараз ще дуже далеко до того, щоб БПЛА могли повністю замінити пілотів, як це вже є в деяких країнах. Майбутнє української авіації Смерека бачить в новій західній техніці та в підготовці більше пілотів.

"Для досягнення переваги в повітряному просторі нам потрібні сучасні літаки та висококласні пілоти", - зазначив Смеречанський.

Командир авіаційної ескадрильї 114 бригади тактичної авіації, підполковник Іван Смеречанський, поділився своїми переконаннями щодо певних прикмет. Він ніколи не голиться і не знімає фотографії перед польотами, а також завжди має при собі свій талісман — іграшкового ведмедика-пілота. Крім того, Іван зазначив, що всі перші польоти залишаються в пам'яті. Перший політ, навіть під наглядом інструктора, відзначається особливим відчуттям, але справжні емоції приходять, коли ти піднімаєшся в небо самостійно.

Related posts