Міністерство оборони має намір запровадити автоматизовану систему для розподілу повісток за допомогою Укрпошти.


У Міністерстві України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати видачу повісток. Їх доставлятиме "Укрпошта".

Про це розповів начальник управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий у DOU Podcast, пише DailyLviv.com.

Достовірність повістки можна буде перевірити у "Резерв+"

У Міноборони планують зробити оформлення повісток автоматичним і більш прозорим. Це дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз.

"Як відбувається процес виписування повісток сьогодні? На даний момент це робиться вручну: спочатку їх друкують, а потім готові стоси документів передають начальнику ТЦК для підпису та проставлення печатки. Після цього повістки розносять. Однак ми розробили новий функціонал, що дозволяє генерувати повістки в реєстрі "Оберіг", підписувати їх електронним підписом начальника ТЦК, і навіть обходитися без друкування в самому ТЦК," - пояснив Олег Берестовий.

Він зазначив, що ці повістки будуть відправлятися на централізований друк, а потім передаватимуться "Укрпошті" для подальшої доставки адресатам.

"У нас буде доступна інформація про місцезнаходження повістки: чи вона була отримана, чи, можливо, загублена, а також скільки часу знадобилося для її доставки," - повідомив керівник Управління IT Міністерства оборони.

Перевірити справжність повістки можна буде за допомогою додатку "Резерв+". У цій аплікації буде реалізована можливість використання QR-коду для підтвердження підпису начальника ТЦК, що дозволить з'ясувати, чи є повістка юридичною.

"Коли ти підписуєш цю повістку електронним підписом, не очікуй побачити якусь дивну закарлючку; важливо бути впевненим, що це не якийсь фішинг чи шахрайство, а справжній документ, підписаний твоїм ТЦК. Ця функція забезпечить захист особи, яка підлягає військовій службі," - зазначив Берестовий.

Водночас повісток в Резерв+ не буде.

"На даний момент у нас немає таких планів. Наш беклог запланований до середини весни, і повісток у ньому не значиться," - зазначив він.

У Міністерстві оборони розглядають можливість впровадження автоматизованих відстрочок. Олег Берестов зазначив, що це рішення необхідне як з поваги до тих, хто потребує відстрочки, так і для оптимізації роботи територіальних центрів комплектування.

Наприклад, особи з інвалідністю. Якщо держава вже має інформацію про те, що у людини є певна група інвалідності та що вона не може виконувати військову службу з самого початку, то в чому сенс регулярно проходити повторну медичну комісію? Це питання потребує як правового, так і технічного врегулювання. Ми активно працюємо над цим. Ми маємо уявлення про те, як вирішити цю проблему, і в найближчі тижні плануємо досягти прогресу в цьому напрямку, - підкреслив він.

Автоматизовані відстрочки також стосуватимуться людей, які здобувають свою першу вищу освіту, та опікунів трьох або більше дітей.

Related posts