Коваленко: російські загарбники встановили нові рекорди втрат в Україні. Аналіз за липень


Російські окупаційні війська в липні 2024 року зазнали серйозних втрат як в особовому складі, так і в техніці. Цілком очікувано, що ці показники у низці категорій встановили дуже високі і навіть рекордні значення.

Більше інформації про це, а також про те, як і чому це стало реальністю, ви знайдете в матеріалі спільного проєкту OBOZ.UA та групи "Інформаційний спротив".

Людські втрати

У липні російські окупаційні сили зазнали других за величиною втрат, що склали 35 680 осіб.

Це стало наслідком як високої інтенсивності ведення бойових дій РОВ, так і проблеми з комплектацією технікою. Значну частину штурмових дій підрозділам РОВ доводилося минулого місяця здійснювати без достатньої підтримки механізованої компоненти або взагалі без неї.

Загалом третій місяць поспіль у 2024 році втрати окупаційних військ перевищують 35 тисяч осіб. Це, до речі, відповідає можливостям середньостатистичного щомісячного мобілізаційного потенціалу в Росії. Тобто третій місяць поспіль у Росії компенсація втрат о/с проходить або в нуль, або в мінус.

Втрати танків

У липні російські окупанти втратили 300 танків. Це не рекордний показник і обумовлений він тим, що російське командування намагається заощаджувати та мінімізувати застосування основних бойових танків у ході штурмових дій. А якщо танків стали менше виводити на передній край, то звідки взятися рекордам?

Однак навіть цей показник є значним і суттєво впливає на зменшення компонентів ОБТ, які російський оборонно-промисловий комплекс постачає до зони бойових дій у кількості до 300 одиниць на місяць із поступовим зниженням.

Втрати броньованої техніки в бойових умовах

У липні окупанти втратили 653 бойових броньованих машин. Як і у випадку з танками, це не є рекордом, що пояснюється спробами командування РОВ заощаджувати техніку.

Але з урахуванням ставки РОВ на ва-банк не виключено, що в серпні застосування ББМ ворогом буде інтенсифіковано і втрати наприкінці літа можуть різко зрости.

Втрати ствольної артилерії

У липні російські окупаційні війська зазнали нових значних втрат ствольної артилерії, встановивши абсолютний рекорд - 1520 одиниць. Попередній максимум за весь період повномасштабного конфлікту було зафіксовано у червні, коли втрати сягнули 1415 одиниць, а ще раніше, у травні, ця цифра становила 1160!

Зазначу, що втрати не обов'язково означають повне знищення артилерійських систем. У більшості випадків це пошкодження, яке тимчасово виводить одиницю з ладу, але залишає можливість для її ремонту.

На складах та в центрах зберігання в Росії ще достатньо артсистем, які вони можуть відновлювати та відправляти до зони бойових дій. Кількості для щомісячної компенсації в нуль вистачить приблизно до року активних бойових дій. Але при цьому у продукції, що передається, буде знижуватися якість, а отже, втрати або зростатимуть, або залишатимуться на досить високому рівні.

Збитки від використання реактивних систем залпового вогню (РСЗВ)

У липні українські захисники знищили 21 російську реактивну систему залпового вогню.

Це традиційно досить низький показник, і навряд чи ми побачимо до кінця війни нові рекорди в категорії знищення цієї техніки. Це зумовлено тим, що у РОВ цих РСЗВ залишилося не так багато (як і ствольної артилерії), і окупанти намагаються розміщувати їх не в ближній зоні по лінії бойового зіткнення, а на граничному віддаленні для ускладнення ураження контрбатарейним вогнем.

Втрати ППО

Протягом липня російські загарбники втратили 33 системи ППО.

Це не максимальний рекорд, а середній показник знищення засобів цієї категорії, що не дає можливості російському військово-промисловому комплексу їх відновити. Загалом, втрати систем протиповітряної оборони окупаційних військ агресора вже давно не компенсуються, а стабільно зростають щомісяця.

Системи протиповітряної оборони - це саме та сфера, де вже спостерігається гострий брак обладнання.

Збитки автомобільного транспорту

У липні РОВ досягли історичного максимуму у втраті автомобільного транспорту, втративши 2 103 одиниці.

У травні було встановлено попередній рекорд - 1 831. Як я вже згадував, така значна кількість втраченої автомобільної техніки пояснюється тим, що росіяни намагаються компенсувати дефіцит бронетехніки використанням цивільних транспортних засобів під час штурмів.

У липні категорія спеціальної техніки взяла впевнене "срібло" - 265.

З початку 2024 року спостерігається збільшення втрат спеціалізованої техніки у окупантів. Лише за перші шість місяців цього року було зафіксовано три абсолютні рекорди втрат у цій категорії.

Наприкінці червня з’явилися повідомлення про можливий запит Росії до Північної Кореї щодо відправлення північнокорейських інженерних бригад в Україну. Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає, але якщо це правда, то це не викликає великого подиву. На сьогодні російські інженерні війська практично не здатні виконувати свої функції через значні втрати. Ймовірно, саме інженерні війська стали першим підрозділом у складі збройних сил Росії, який втратив свою функціональність у цій війні.

Підсумки

Липень продовжив тенденцію як у встановленні рекордів за втратами в РОВ, так і у підтримці стабільно високого рівня.

Зрозуміло, що керівництво Сил оборони України, дотримуючись оборонної стратегії, успішно реалізує головну мету кампанії 2024 року – виснаження окупаційних військ, позбавляючи їх здатності як до наступу, так і до оборони.

Зважаючи на поточні показники, можна впевнено стверджувати, що цей визначальний для РОВ момент настане в 2025 році. Не виключено, що саме тоді оборонна стратегія СОУ зазнає змін, перейшовши до нового формату ведення бойових дій.

Згідно з планом, процес демілітаризації та денацифікації російської армії відбувається без збоїв.

Related posts