Компанія "Хуавей Україна" зробила подарунок КПІ ім. Ігоря Сікорського у вигляді двох сучасних лабораторій для навчання студентів.


Компанія "Хуавей Україна" та Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" уклали угоду про передачу технічного обладнання для створення двох нових лабораторій у вищому навчальному закладі, що є частиною довготривалого проекту співпраці.

Лабораторія Huawei Digital Power являє собою повноцінну сонячну електростанцію, яка забезпечуватиме резервне живлення для аудиторій і вироблятиме власну електроенергію. Її розмістять на базі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського. Друга лабораторія, Huawei Microwave, представляє собою обладнання для бездротової передачі сигналу на рівні операторського класу. Цю лабораторію планується розмістити в Радіотехнічному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Зокрема, для облаштування цих лабораторій КПІ ім. Ігоря Сікорського отримав: інтелектуальний енергетичний контролер SUN2000-10K-LC0, інтелектуальний пристрій автоматичного вводу резерву SmartGuard-63A-S0, силовий модуль живлення LUNA2000-10KW-C1-/-10.5KW, батарейний блок LUNA2000-7-E1 та комутаційні прилади RTN-905 і XMC-3. Ці інноваційні пристрої дозволять ефективно і безперебійно виконувати дослідження та просувати нові проєкти.

"Ми сподіваємося, що навчання на базі оновлених лабораторій сприятиме студентам КПІ ім. Ігоря Сікорського в освоєнні та вдосконаленні навичок роботи з передовим обладнанням, що дозволить їм ефективно навчатися та підвищувати свою професійну кваліфікацію. Ми також щиро віримо, що поєднання екологічних рішень і цифрових технологій сприятиме створенню кращого та екологічнішого майбутнього для України. Тому я впевнений, що наша співпраця буде плідною і корисною не лише для Huawei та КПІ ім. Ігоря Сікорського, а й матиме вагоме значення для відновлення української економіки", — зазначив Тоні Цао, генеральний директор "Хуавей Україна".

Також нове обладнання Huawei допоможе втілити у життя одну з амбітних цілей КПІ ім. Ігоря Сікорського -- побудову "зеленого" університету, де науково-дослідна робота буде зосереджена на енергетичних проєктах. Адже саме сфера енергоефективності та відновлювальних джерел енергії наразі є чи не найбільш пріоритетною для України.

Ми висловлюємо щиру подяку нашому освітньому партнеру за вагомий внесок у створення навчальної та дослідницької інфраструктури і плануємо подальше її розширення. Завдяки багаторічній співпраці з "Хуавей Україна" нам вдалося досягти значних результатів у вдосконаленні навчальних процесів та розвитку професійних навичок наших студентів. Наразі ми продовжуємо наше партнерство і маємо багато важливих планів для втілення. Це включає розширення освітніх програм, запуск нових курсів з використанням обладнання Huawei та надання стипендій обдарованим студентам. Особливо важливою є співпраця в області кібербезпеки, де основну увагу буде приділено науково-дослідним проєктам, – зазначив Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Учасники зустрічі відвідали алею видатних науковців і ознайомилися з експозицією Державного політехнічного музею України імені Бориса Патона. Вони також оглянули навчально-наукові лабораторії DIGITAL POWER LAB та Datacom, які були відкриті на базі університету за підтримки "Хуавей Україна" минулої зими. Сьогодні ці лабораторії активно функціонують, надаючи студентам сучасне обладнання для вдосконалення знань у галузі інформаційних технологій.

Співпраця КПІ ім. Ігоря Сікорського з "Хуавей Україна" триває вже понад вісім років. За цей період університет отримав сучасне мережеве та серверне обладнання від Huawei для проведення наукових досліджень, понад 300 точок доступу та телекомунікаційне устаткування для забезпечення високошвидкісного інтернету в навчальних корпусах, укриттях та гуртожитках. Студенти університету неодноразово брали участь у освітніх програмах дуального навчання, ІКТ Академії Huawei та "Насіння для майбутнього", де вони здобували нові ІКТ-навички та мали можливість стажуватися в провідній компанії. У 2021 році ІКТ Академія при КПІ ім. Ігоря Сікорського отримала звання найуспішнішої та найефективнішої серед усіх академій Huawei в Україні. Крім того, курс Академії був включений до навчальної програми університету. Ці та майбутні спільні проєкти спрямовані на впровадження інновацій у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та сприяння активному розвитку галузі в Україні.

Related posts