"Кінець жартам": працівникам ТЦК дозволили застосовувати вогнепальну зброю, що відомо
Таку вказівку працівники центрів комплектування отримали після інциденту, коли чоловік посеред ночі скоїв збройний напад на пост охорони Луцького ОМТЦК та СП.
У ТЦК будуть застосовувати зброю на ураження, а ВЛК працюватимуть безперервно 24/7. В Україні триває вдосконалення мобілізаційних процесів. Відповідні вказівки вже доведені до відома персоналу територіальних центрів. Тим часом, Кабінет Міністрів затвердив нові форми повісток. Відтепер вони включатимуть не лише підпис керівника ТЦК, герб та печатку, але й матимуть відповідний QR-код.
Дізнайтеся всі подробиці нововведень в ексклюзивному матеріалі на TSN.UA.
Представники територіальних центрів комплектування відтепер мають право застосовувати вогнепальну зброю у разі загрози їхньому життю. Цю інформацію надає Волинський обласний ТЦК та СП.
ТЦК є режимним об'єктом. У разі загрози життю військовослужбовців вони мають право відкривати вогонь на ураження. Особовому складу всіх ТЦК повідомлено, що в ситуаціях, коли є загроза життю, слід застосовувати вогнепальну зброю.
Така миттєва реакція з'явилася внаслідок гучного інциденту, що трапився напередодні. Вночі 27 серпня, під час комендантської години, стався збройний напад на пост охорони Луцького ОМТЦК та СП:
У період комендантської години відбувся збройний напад на охоронний пост Луцького ОМТЦК та СП. В ніч на 27 серпня невідомий злочинець відкрив вогонь по охоронцях. Унаслідок стрілянини поранення отримав старший солдат, який наразі перебуває на лікуванні в госпіталі.
Як повідомляється, військовослужбовці роти охорони, які у той момент виконували свої обов'язки, рішуче відреагували на ситуацію та відкрили вогонь у відповідь. Зловмиснику вдалося втекти з місця інциденту. Його зараз розшукують правоохоронні органи.
"Від росіян можна було очікувати будь-чого, але від своїх..."
Відзначається, що військовослужбовці, які перебували на охоронному посту, раніше служили на передовій. Усі вони - місцеві жителі, які відважно вступили на захист нашої землі з самого початку масштабного російського вторгнення. Після отримання поранень їх було переведено на тилову службу.
"Це військові із бойовим досвідом, яких після поранень перевели на службу до Луцького ОМТЦК".
У ТЦК підкреслюють: усі, хто здійснює стрілянину по військовослужбовцях, будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Силові структури активно розшукують вчорашніх нападників. І можете бути впевнені - вони їх знайдуть.
Ба більше, до особового складу всіх ТЦК доведено, що у випадку загрози життю слід відкривати вогонь на ураження:
До всього персоналу територіальних центрів комплектування донесено, що у разі загрози життю необхідно застосовувати вогнепальну зброю на ураження. Час жартів минув. Хочете за законом? Все буде відповідно до закону.
Цікаво, що під постом у Facebook користувачі почали висловлювати свої думки про інцидент і задавати запитання стосовно роботи територіальних центрів.
Тим часом, у Києві військово-лікарські комісії проводитимуть медичні огляди цілодобово. Усе для того, аби мобілізація відбувалася ефективніше та швидше, повідомили у столичній військовій адміністрації.
Також було здійснено перегляд складу об'єднаних центрів мобілізації. У цих центрах працюватимуть найкваліфікованіші фахівці з районних державних адміністрацій, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, управлінь Національної поліції та відділів охорони здоров'я. Вони будуть відповідальними за координацію та контроль, зокрема, над роботою лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК).
Постає логічне питання: а чи скасували комендантську годину? Можливо, тепер на ВЛК викликатимуть ввечері, проводитимуть медогляд вночі, а вранці - або додому, або отримуєш статус "придатний" і одразу ж бойову повістку з направленням на полігон?
До речі, нагадаємо, що Кабінет міністрів затвердив новий вигляд повісток від ТЦК. Повістки тепер можуть бути на бланку з гербовою печаткою або формуватися Єдиним державним реєстром призовників та містити унікальний QR-код. Про це йдеться в ухваленій постанові від 16 серпня 2024 р. № 951.
Крім того, оновлені форми повісток будуть розрізнятися за типами, залежно від мети виклику: для проходження медичного огляду або мобілізації. Це допоможе уникнути плутанини та спростить процес взаємодії між громадянами та терцентрами.
Відповідно до постанови, при оформленні повістки на офіційному бланку, керівник ТЦК підтверджує її своїм підписом і гербовою печаткою. Повістка, яка генерується через Єдиний державний реєстр призовників, може бути видрукована. У такому випадку її паперовий варіант має містити придатний для сканування QR-код з необхідною інформацією.
Військовозобов'язані матимуть можливість перевірити дійсність повістки від ТЦК за допомогою застосунку "Резерв+". Про це повідомив керівник управління інформаційних технологій Міноборони України Олег Берестовий. Під час отримання повістки користувачі застосунку "Резерв+" зможуть відсканувати QR-код на документі, щоб упевнитися в його автентичності та захиститися від шахраїв. Він також зазначив, що Міноборони працює над автоматизацією виписування повісток через реєстр "Оберіг" з використанням електронного підпису начальника ТЦК.
Міністерство оборони планує перетворити "Резерв+" на онлайн-центр комплектування та консультування, щоб надавати всі послуги через застосунок. Це включає онлайн-рекрутинг, оформлення відстрочок і направлень на військово-лікарську комісію. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. За її словами, частину послуг планують запустити вже восени, а решту - згодом.
Варто відзначити, що команда Міністерства оборони з цифровізації невпинно працює над поліпшенням системи. Декілька десятків особистих даних і десяток службових даних, передбачених законом "Оберіг", регулярно оновлюються.
За словами Катерини Черногоренко, наразі "Оберіг" вже має обмін з кількома реєстрами.
Адвокатка Анастасія Кондрась зазначила, що може виникнути ситуація, коли дані, вказані у військовому квитку, не збігаються з інформацією у відповідних реєстрах. Це може стати підставою для адміністративного затримання громадянина. Проте, якщо виявлено такі розбіжності, необов'язково особисто йти до ТЦК для їх виправлення. Можна направити письмове звернення до ТЦК та СП з проханням виправити неточні дані.