З фанерних матеріалів та імпортними електронними компонентами: у ГУР України прокоментували російські безпілотники "гєрбєра" | УНН
Безпілотники "гєрбєра", що їх використовує Росія для атак на українські території, створені з фанери та містять елементи зарубіжного виробництва. Таку інформацію надало Головне управління розвідки Міністерства оборони України, повідомляє УНН.
Деталі можуть бути представлені як елементи, що надають специфічну інформацію або особливості.
"Росія, як держава-агресор, виготовляє багатофункціональні безпілотники на заводі в Єлабуга. Дрон під назвою "гєрбєра" здатний виконувати завдання камикадзе, а також здійснювати радіоелектронну розвідку, що включає виявлення позицій систем протиповітряної оборони та фіксацію влучень інших ударних безпілотників", - повідомили в ГУР.
Згідно з інформацією розвідки, цей безпілотний літальний апарат імітує shahed-136/ґерань-2 і широко застосовується Росією для перевантаження української системи протиповітряної оборони. "Завдяки використанню простих матеріалів, таких як фанера та пінопласт, "гєрбєра" в десятки разів дешевша за "шахед/гєрань". Проте конструкція цього дрона містить вже знайомий для російської армії набір компонентів іноземного виробництва", - зазначили в ГУР.
Згідно з висновками експертів, які досліджували збиті зразки цих безпілотників, виявилося, що російські виробники створюють "гєрбєри" на основі китайського прототипу, використовуючи іноземні компоненти, що були імпортовані з Китаю. Зокрема, розробником даних БПЛА є китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., яка займається виробництвом фюзеляжів і організовує поставки комплектуючих до Росії. За інформацією української розвідки, ці постачання здійснюються через посередників.
Антена з захистом від перешкод (CRPA) "гєрбєри" включає чіпи від компаній Analog Devices та Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди). У складі універсального польотного контролера містяться елементи, вироблені Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди) та XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом, за принципом FPV-дрона, версія БПЛА з баражуванням має в своєму арсеналі китайську камеру з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модем Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 виготовлений китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co., Ltd., яка улітку 2024 року потрапила під санкції США за постачання продукції до Росії.
Додамо
Російські війська постійно прагнуть вдосконалювати та оновлювати всі типи ракет і дронів, які вони використовують для нападів на Україну. У коментарі для УНН експерти з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) пояснили, на які саме характеристики йдеться та яким чином західні комплектуючі впливають на еволюцію ворожої техніки. Важливо зазначити, що противник не обмежується лише західними компонентами. Як повідомив директор КНДІСЕ Олександр Рувін, близько 50 виробників з Китаю постачають елементи для безпілотників, які використовуються для атак на територію України.
Крім того, у КНДІСЕ зазначили, що в період з 26 по 29 жовтня під час атак на територію України російські війська використали ударні дрони, оснащені термобаричними боєприпасами.
Крім того, фахівці КНДІСЕ виявили, що російські ракети Х-69, які використовують окупанти для атак на Україну, складаються з різних типів озброєння і містять елементи іноземного виробництва.