Волл-стріт завершила торги зі спадом, оскільки втрати в технологічному секторі та побоювання щодо процентних ставок вплинули на ринок.
У середу Волл-стріт закрилася з пониженням, оскільки зростання прибутковості казначейських облігацій тиснуло на акції мега-компаній, а інвестори стали менш впевненими в різкому зниженні ставок Федеральною резервною системою, в той час як корпоративні новини тиснули на акції McDonald's і Coca-Cola.
Прибутковість 10-річних державних облігацій США досягла найвищого рівня за останні три місяці, оскільки інвестори переглядають свої очікування щодо можливого зниження процентних ставок Федеральної резервної системи в найближчі місяці, враховуючи позитивні економічні показники та наближення президентських виборів.
"Ринок намагається адаптуватися до останнього рівня підтримки дохідності," - зазначив Адам Тернквіст, головний технічний стратег LPL Financial, підкресливши, що підвищення процентних ставок чинить тиск на фондовий ринок.
Серед акцій, що чутливо реагують на зміну ставок, котирування Nvidia знизилися на 2,81%, Apple - на 2,16%, Meta Platforms - на 3,15%, а Amazon - на 2,63%. Це призвело до зниження технологічного індексу Nasdaq.
Серед 11 підсекторів S&P лише сфери комунальних послуг та нерухомості продемонстрували позитивну динаміку.
Промисловий індекс Dow Jones знизився на 409,94 пункти, що складає 0,96%, до 42 514,95. Індекс S&P 500 упав на 53,78 пункти або 0,92%, до 5 797,42. Тим часом, Nasdaq Composite зазнав зниження на 296,47 пункти, що становить 1,60%, до 18 276,65.
Акції McDonald's знизилися на 5,12% після того, як спалах кишкової палички, пов'язаний з гамбургерами Quarter Pounder, призвів до загибелі однієї особи та численних випадків захворювання. У свою чергу, акції Coca-Cola впали на 2,07%, оскільки компанія підтвердила свій прогноз річного зростання прибутку, але при цьому сподівалася на вищі доходи.
Ширший сегмент споживчих товарів зазнав зниження на 1,82%, тоді як сектор інформаційних технологій зменшився на 1,68%.
"Ринок досяг нових історичних вершин, і тепер портфельні менеджери замислюються: чи не настав час зафіксувати прибуток?" – зазначив Томас Мартін, старший портфельний менеджер компанії Globalt Investments.
Акції компанії Boeing знизилися на 1,76% після оголошення про квартальні збитки в розмірі 6 мільярдів доларів, викликані серйозним страйком. У той же день працівники Boeing проведуть голосування щодо нової пропозиції контракту, яка може вирішити конфлікт, що триває понад п’ять тижнів.
Напівпровідникова компанія Texas Instruments виросла на 4% після того, як її прибуток в третьому кварталі перевершив прогнози, в той час як AT&T виросла на 4,60% після того, як в третьому кварталі отримала більше бездротових абонентів, ніж очікувалося.
Tesla стала першою компанією з відомої "Великої сімки", яка звітувала про свої результати після закриття біржі, продемонструвавши зростання на 8% в позаурочній торгівлі завдяки перевищенню очікувань з прибутку.
Індекс S&P 500 зазнав зниження вже третій день поспіль.
Аналітики зазначають, що американські ринки досягли небачених висот. Проте, суміш прибутковості, змінних прогнозів щодо монетарної політики та наближення президентських виборів можуть стати справжнім викликом для поточного ралі, що, в свою чергу, може призвести до збільшення волатильності.
Голова Федерального резервного банку Річмонда Томас Баркін висловив думку, що процес повернення інфляції до цільового показника в 2% може зайняти більше часу, ніж передбачалося раніше, що ускладнює можливість зниження процентних ставок.
Опитування ФРС "Бежева книга" показало, що економічна активність в США мало змінилася з вересня до початку жовтня, в той час як фірми спостерігали зростання найму на роботу.
На Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE) спостерігалося значне падіння, яке втричі перевищило рівень зростання, з співвідношенням 3,27 до 1. Було зафіксовано 102 нових рекорди по максимуму та 59 нових рекордів по мінімуму.
Індекс S&P 500 зафіксував 28 нових максимумів за останні 52 тижні та 4 нових мінімуми, в той час як Nasdaq Composite відзначив 60 нових рекордів і 90 нових мінімальних значень.
Обсяги торгів на американських фондових ринках досягли 11,83 мільярдів акцій, що перевищує середній показник у 11,29 мільярдів за останні 20 торгових днів.