Вірус Оропуш: Що це таке та які його симптоми - Health 24
Останніми роками вірус Оропуш все частіше проявляє себе в різних куточках планети. Останнє дослідження показало, що він набув небезпечних мутацій.
Цей вірус, що передається переважно через укуси мошок, вже тривалий час циркулює в Латинській Америці. Проте, нещодавно він був виявлений в місцях, де раніше його не реєстрували. Таку інформацію опублікувало видання MIT Technology Review.
Дивіться також Є високий ризик нової пандемії: експерти розповіли, які хвороби загрожують людям
Захворювання розпочинається з підвищення температури, супроводжуючись головним болем, запамороченням та чутливістю до світла. Крім цього, пацієнти відзначали нудоту, больові відчуття в животі та шкірні висипання.
Перший спалах гарячки зазвичай триває кілька днів, проте часто може наступити друга хвиля, під час якої з'являються інші симптоми, хоча й у менш вираженій формі.
Відзначалися і складніші ситуації, що супроводжувалися розвитком енцефаліту та менінгіту. Наприклад, цього року внаслідок вірусної інфекції загинули дві молоді та здорові жінки.
Крім цього, Оропуш може передаватися від матері до плоду, що призводить до вроджених дефектів і мертвонароджень.
Нещодавнє дослідження Вільяма де Соузи з Університету Кентуккі, яке опублікували у журналі The Lancet Infectious Diseases, показало, що вірус зазнав генетичних змін. Це робить його потенційно більш шкідливим і вірулентним.
Наразі це доволі загадковий для науки вірус й вчених тривожать ймовірні способи його передачі. Зокрема у серпні цей вірус виявили у спермі чоловіка, який повернувся з Куби до Італії. Це може свідчити про статевий спосіб передачі.
Якщо раніше це захворювання спостерігалося лише в лісових масивах, то зараз Оропуш активно проникає й у міські території. Це створює серйозну загрозу для сотень тисяч громадян.
Бразилія вже відчула наслідки нової епідемії вірусу, зафіксувавши більше 8 000 випадків захворювання лише в цьому році. Окрім того, перші інфекції були зафіксовані також на Кубі, в США та в ряді європейських країн.
Вчені вважають, що поширення вірусу пов'язане зі зміною клімату і вторгненням людини в середовище проживання диких інфікованих тварин.
Зростання температури та збільшення кількості дощів створили ідеальні умови для розвитку мошок, що є переносниками вірусів. Водночас, вирубка лісів і процеси урбанізації призвели до більшого зближення людей з дикими тваринами, які є носіями цих вірусів.