В Україні впроваджують автоматизовану систему для розподілу повісток, повідомляє Міністерство оборони.
У Міністерстві оборони України ведеться робота над створенням функціоналу, що дозволить автоматизувати процедуру вручення повісток військовозобов'язаним. Планується, що повістки зможуть генеруватися в реєстрі "Оберіг" та підписуватися електронним підписом керівника ТЦК.
Про це розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Олег Берестовий у DOU Podcast, передає Цензор.НЕТ.
Хто виписуватиме і вручатиме автоматизовані повістки?
За його словами, зараз повістки виписують вручну, роздруковують, а потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх та ставити печатку. Надалі процес автоматизують.
У Міністерстві оборони мають намір забезпечити більшу прозорість цього процесу. Це надасть військово-політичному керівництву більш актуальну інформацію у порівнянні з тією, що є наразі.
"Саме з цієї причини ми реалізували можливість створення повісток у реєстрі 'Оберіг', які можна підписувати електронним підписом керівника ТЦК, при цьому не потребуючи друку документів безпосередньо в ТЦК," - поділився Берестовий.
За інформацією представника Міністерства оборони, ці повістки будуть передані на централізований друк, після чого їх доставить "Укрпошта" до отримувачів.
"А в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло", - пояснив начальник Управління IT Міноборони.
Як визначити достовірність повістки?
Перевірити справжність повістки можна буде за допомогою програми "Резерв+". У додатку буде реалізовано функцію, яка дозволить користувачам за допомогою QR-коду підтвердити, чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, а також чи є вона законною.
Коли ти ставиш свій електронний підпис на цій повістці, очікуй, що там не буде звичної закарлючки; важливо впевнитися, що це не якийсь фішинг або шахрайство, а що справді твій ТЦК підписав цей документ. Ця функція забезпечить захист особи, яка є військовозобов'язаною, - підкреслив Берестовий.
У "Резерв+" не планують надсилати повістки.
Олег Берестовий вкотре акцентував на тому, що повісток в "Резерв+" не буде.
"Ми не маємо таких намірів. Наш беклог спланований до середини весни, і в ньому немає жодних повісток," - зазначив керівник Управління ІТ Міністерства оборони України.
Автоматизовані відстрочки: хто зможе отримати?
У Міністерстві оборони мають намір впровадити автоматизовану систему надання відстрочок.
Олег Берестов підкреслює, що їх слід впровадити на знак поваги до людей, які цього потребують, а також для того, щоб уникнути зайвої роботи в ТЦК.
Наприклад, особи з інвалідністю. Якщо держава вже має інформацію про вашу групу інвалідності та підтверджує, що ви не підлягаєте службі, то в чому сенс постійно проходити медичні комісії? Це питання потребує як нормативного, так і технічного врегулювання. Ми активно працюємо над цим. Маємо чіткий план дій і незабаром вийдемо на вирішення цієї проблеми, - зазначив він.
Крім того, автоматизовані відстрочки також поширюватимуться на осіб, які отримують свою першу вищу освіту, а також на опікунів, які виховують троє і більше дітей.