У Німеччині пояснили, чому для тренувань українських військових були залучені танки з музею.
Для підготовки українських військових у Німеччині застосовували, зокрема, танки з музейних експозицій, щоб ознайомити їх з тактикою мінно-вибухових пасток, яку використовують російські військовослужбовці на фронті.
Цю інформацію агенції Reuters надав генерал-лейтенант Андреас Марлоу, який очолює тренувальну місію Європейського Союзу в Україні, повідомляє "Європейська правда".
Інструктори з 17 різних країн провели навчання для приблизно 18 тисяч українських військових у Німеччині. Вони навчали їх управляти сучасними танками та точними системами протиповітряної оборони, а також передали свої знання снайперам, інженерам і парамедикам.
Німецькі військові також викопали окопні системи за російськими стандартами і позичили музейні радянські танки, щоб втілити практичний досвід на деяких своїх полігонах.
"Ці (музейні) системи застосовуються російськими військовими, і зрідка вони розміщують міни-пастки в залишках техніки," - повідомив генерал-лейтенант Андреас Марлоу, очільник командування спеціальної підготовки ЄС під Берліном.
"Використання таких транспортних засобів під час навчань сприяє наочному показу, в яких ситуаціях слід бути особливо обережним, аби уникнути вибуху, якщо ви натрапите на них на полі бою та відкриєте дверцята", - зазначив він.
Командування навчальних маневрів ухилилося від розголошення інформації про джерела наданих танків та їхню кількість, що була задіяна у процесі.
Командування входить до складу військової місії Європейського Союзу, яка була заснована у 2022 році з метою підготовки українських збройних сил до протистояння російським агресорам. У п’ятницю було ухвалено рішення про продовження місії ще на два роки.
Продовження підтримки навчання українських військовослужбовців є одним із аспектів специфічної угоди в сфері безпеки, укладеної Україною з Європейським Союзом в червні 2024 року.
У серпні 2024 року міністри оборони держав Європейського Союзу ухвалили рішення не проводити навчання українських військових безпосередньо на території України, натомість вони планують здійснювати ці заходи якомога ближче до її кордонів.