Суспільне не застосовує штучний інтелект для генерації новин. Усі матеріали проходять перевірку людиною, -- зазначила Анастасія Коріновська.
При цьому суспільний мовник хотів би використовувати інструменти ШІ у створенні історичного, дитячого контенту тощо.
Команда Суспільного застосовує технології штучного інтелекту не для генерації нового новинного контенту, а виключно для вдосконалення внутрішніх процесів, що сприяє звільненню часу і ресурсів для журналістів. Цю інформацію озвучила Анастасія Коріновська, менеджерка та редакторка з розробки цифрових продуктів Суспільного, під час конференції "Медіаграмотність в умовах війни та глобальних трансформацій".
"Принцип взаємодії людина-машина-людина: вся інформація, яка публікується на Суспільному, проходить перевірку фахівцем -- журналістом. Довіра є нашим головним пріоритетом, і хоча іноді нам доводиться жертвувати швидкістю, ми завжди прагнемо до ретельної перевірки даних, які надаємо нашим читачам, слухачам та глядачам," -- зазначила Анастасія Коріновська.
Анастасія зазначає, що суспільний мовник прагне впроваджувати штучний інтелект у створення історичного та дитячого контенту та інших жанрів. Наприклад, "Суспільне Крим" у своїй хроніці про депортацію кримських татар використовувало зображення, створені за допомогою ШІ, які базуються на архівних матеріалах та свідченнях. Для забезпечення прозорості, кожен кадр має відповідну маркування, а також у відео є детальний опис, що пояснює, як саме був застосований інструмент штучного інтелекту.
"Основним принципом взаємодії з штучним інтелектом є те, що він не здатен виконати завдання, яке ти сам не зміг би виконати, адже в такому випадку ти не зможеш оцінити результат. Проте автоматизація надає можливість звільнити ресурси для підвищення якості журналістики. Замість того, щоб витрачати час на розшифровку аудіо чи створення підписів для відео, журналіст може зосередитися на більш важливих завданнях: отримати коментарі, розширити свої професійні зв'язки або здобути нові знання," - зазначає Анастасія Коріновська.
Нагадаємо, Суспільне -- одне з перших українських медіа, де розробили та впровадили принципи використання ШІ для журналістів. Команда прагне поширювати практики відповідального використання штучного інтелекту, позитивно впливати на розвиток інформаційних технологій у медіа та якість незалежної журналістики. Очікують, що впровадження інструментів ШІ зробить ефективнішими виробничі процеси створення та дистрибуції контенту.