Школи Прикарпатського регіону розпочали отримувати ноутбуки з Тайваню в рамках освітньої ініціативи.
Ключовим є те, щоб учні з початком нового навчального року мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями на новітніх пристроях.
У понеділок, 9 вересня, в освітні заклади Івано-Франківщини почали надходити понад дві сотні нових ноутбуків, привезених з Тайваню. Ця ініціатива реалізується в рамках українсько-тайванського проєкту Leave no one behind partnership. За умовами проєкту, учні брали участь у дводенних таборах, присвячених підприємництву та інноваціям. Команди школярів розробляли інноваційні бізнес-ідеї та презентували свої проєкти перед однолітками. Після завершення навчання діти отримали сертифікати на комп'ютерну техніку для шкільних кабінетів інформатики.
"Крейда та дошка стали архаїзмом, адже сучасні навчальні заклади потребують комп'ютерних технологій," - підкреслила Ірина Сумарук, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Верховинської селищної ради.
У навчальних планах шкіл бракує тем, що стосуються інновацій та підприємництва. Ці навички можна здобути на платних курсах або за допомогою освітніх платформ. Завдяки освітньому проєкту з Тайваню, діти отримали важливі знання у своїх громадах, а в навчальних закладах з'являться комп'ютерні класи. Верховинська об'єднана територіальна громада в Івано-Франківській області об'єднує 11 гірських сіл і має 29 навчальних закладів, з яких 12 є дошкільними.
"Наші перші освітні табори відбулися в гірських селах Івано-Франківщини. Ми змогли залучити 16 шкіл регіону, відвідавши навіть найвіддаленіші громади. Загалом у цих навчальних закладах здобувають освіту близько п'яти тисяч дітей," – поділилася менеджерка проєкту в Івано-Франківській області Марія Маківничук.
"Як тільки комп'ютерне обладнання прибуло з Тайваню в Україну, ми повезли його школярам. Ключовим є те, щоб учні з початком нового навчального року мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями на новітніх пристроях.. Завдяки нашому партнерові Тайваню такі табори проведемо також у Львівській області, а згодом - ще на Полтавщині. Водночас 48 учителів інформатики із трьох областей зараз підвищують кваліфікацію в УКУ за унікальною методикою. Їхні школи також будуть забезпечені комп'ютерними класами. Це окремий напрямок проєкту, мета якого - "не залишити нікого осторонь". Працюємо над тим, щоб невдовзі комп'ютеризувати якнайбільше шкіл", - пояснила координаторка проєкту Leave no one behind partnership Уляна Пак.
Проєкт здійснюється Громадською організацією "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню та за активної допомоги Миколи Княжицького. Основною метою ініціативи є покращення освітніх стандартів та забезпечення доступу до технологій для учнів.
В рамках співпраці з нашими тайванськими партнерами десятки українських навчальних закладів отримають нові комп'ютерні класи. Ми плануємо передати понад 1100 комп'ютерів, які допоможуть дітям адаптуватися до сучасного світу. Ініціатива з організації таборів підприємництва та інновацій стартувала в гірських громадах, куди внаслідок війни переїхали багато внутрішньо переміщених осіб. Діти з цих регіонів отримають ті ж можливості, що й їхні однолітки з інших міст і сіл. Це наша інвестиція в майбутнє, адже ми прагнемо, щоб молодь залишалася, розвивалася та працювала в Україні. Ми вважаємо, що наші школи повинні бути найкращими, а діти — найталановитішими. Разом ми збудуємо сильнішу країну, — підкреслив Микола Княжицький, засновник ГО "Всеукраїнський демократичний форум".
Також зверніть увагу: У Харкові навчальний рік стартував у підземній школі, де надійшло більше тисячі заявок від дітей.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Перегляньте це відео: