Уряд висунув ініціативу запровадити заборону на використання програмного забезпечення, розробленого в Росії.


Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про санкції" щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів".

Рішення було ухвалене урядом на засіданні в п'ятницю, 16 серпня, про що повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі.

Законопроєкт передбачає введення нових типів секторальних санкцій, серед яких:

Запровадження заборони на розповсюдження та використання на території України програмних продуктів та їх компонентів, створених або належних юридичним особам з іноземних держав, до яких застосовано санкції, або якщо розробником чи власником авторських прав є резидент такої держави чи підконтрольна йому компанія.

* заборону поширення програмних продуктів, їх складових, розробниками чи субʼєктом авторського права яких є іноземні підсанкційні юридичні чи фізичні особи;

* заборону поширення програмних продуктів, створених з використанням вихідного або обʼєктного коду програмних продуктів, їх складових, на які поширюються санкції;

* обмеження доступу до електронних інформаційних ресурсів в Інтернеті (веб-сторінки, веб-сайти, інші веб-ресурси), електронних комунікаційних мережах, електронних комунікаційних системах, інформаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах.

Відомо, що раніше асоціація IT Ukraine звернулася до віцепрем'єра з питань інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова з пропозицією запровадити загальнонаціональну програму відмови від програмного забезпечення, яке походить з країни-агресора, включно з ухваленням відповідних законодавчих змін.

IT Ukraine вказували, що в Україні без обмежень працюють усі 1С-клони, перереєстровані в країнах ЄС, та російський софт, який підпадає під санкції (BAS ERP, AmoCRM, "Бітрікс").

Related posts