Кабінет Міністрів України - Економічна взаємодія, відновлення та зміцнення міжнародних зв'язків: у Києві пройшло Чотирнадцяте засідання Спільного економічного комітету України та Швейцарії.


Віце-прем'єр-міністр України, відповідальний за інновації, освіту, науку та технології, Михайло Федоров, разом із Послом Швейцарії Андреа Раубер Саксер, яка є Делегаткою Федеральної Ради Швейцарії з питань двосторонніх угод, провели Чотирнадцяту зустріч Українсько-швейцарського спільного економічного комітету.

Комітет є одним із ключових майданчиків для співпраці України та Швейцарії. Його мета -- залучати стратегічні інвестиції, реалізовувати спільні проекти й посилювати економічну співпрацю.

"Це перше засідання комітету, яке відбувається в умовах повномасштабного вторгнення. Це для нас чудова можливість залучити підтримку партнерів та знайти нові шляхи для співпраці. Зокрема, ми прагнемо реалізувати проекти, що сприятимуть зміцненню економічних зв'язків, розвитку інновацій та спільних ініціатив для відновлення України. Це яскравий сигнал того, що наші партнери готові продовжувати співпрацювати з Україною. Тому важливо максимально підтримувати діяльність іноземних компаній. Я висловлюю вдячність Уряду Швейцарії за його внесок у цифрову трансформацію України, а також приватному сектору за активну участь і конструктивний діалог," – підкреслив Михайло Федоров.

Засідання комітету стало майданчиком для обговорення проблем, з якими зіштовхуються підприємства в Україні, а також шляхів їх вирішення спільними зусиллями. Окрім цього, учасники розглянули:

Крім цього, під час засідання відбулися виступи представників приватних швейцарських компаній, серед яких Swissmem, SURA, Economiesuisse, ISwissrail, Scienceindustries та S-GE.

"Швейцарія є довгостроковим партнером України. Після 24 лютого 2022 року наша допомога значно розширилася -- ми надаємо гуманітарну та фінансову підтримку й тимчасовий захист українцям, які постраждали від повномасштабної російської воєнної агресії проти України. Наші дії свідчать про відданість підтримці України як у Швейцарії, так і на міжнародній арені, зосереджуючись на нашій спільній меті -- сприяти її відбудові та сталому розвитку. У майбутньому ми сподіваємося залучити швейцарський приватний сектор до цих зусиль", -- додала Посол Андреа Раубер Саксер.

Однією з ключових тем засідання стало багатостороннє співробітництво, під час якого вперше було обговорено партнерство між Україною та Швейцарією в галузі технологій та інформаційних технологій. Учасники глибоко проаналізували питання, що стосуються розвитку Глобальної інноваційної візії України – WINWIN. Особливу увагу було приділено можливостям співпраці в сферах інженерії та виробництва напівпровідникових технологій, перспективам автономного транспорту на найближчі п'ять років, а також потенціалу ІТ-індустрії для обох країн.

На засіданні була присутня делегація зі Швейцарії, яка прибула до Києва з офіційним візитом. Участь також взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейн Ірина Венедиктова, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн, а також Заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан і Заступник Міністра економіки України, Торговий представник України Тарас Качка, разом з іншими представниками обох держав.

Нагадаємо, що у вересні 2024 року Міністерство цифрової трансформації України та Уряд Швейцарії уклали угоду на суму 58,7 мільйона швейцарських франків. Ці фінансові ресурси будуть спрямовані на цифрову трансформацію ключових соціальних аспектів державної політики, а також на розвиток цифрових технологій у громадах протягом періоду з 2024 по 2028 роки.

Related posts