Фанерні матеріали та імпортна електроніка: ГУР розкрив секрети складання російської "Гербери"
"Гербера" зроблена з дешевих матеріалів - фанери і пінопласту - що робить її вартість в десятки разів меншою за "Шахед" чи "Герань".
В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони продемонстрували конструкцію російського безпілотника "Гербер".
Згідно з інформацією від ГУР, Росія виробляє ці безпілотники на підприємстві в Єлабугі. Дрони "Гербера" здатні не лише нести бойову частину (функціонуючи в режимі камікадзе), але й виконувати завдання з радіоелектронної розвідки, зокрема для виявлення позицій систем протиповітряної оборони та документування попадань інших ударних БПЛА.
"Цей безпілотник моделює Shahed-136/Герань-2 та широко застосовується російськими військами для перевантаження української системи протиповітряної оборони", - зазначається у повідомленні.
Відзначається, що "Гербера" виготовлена з недорогих матеріалів, таких як фанера та пінопласт, що суттєво знижує її вартість у порівнянні з "Шахедом" чи "Геранею", роблячи її в десятки разів дешевшою.
При цьому дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють ці дрони за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів.
Згідно з інформацією, захищена від перешкод антена (CRPA) "Гербєри" оснащена чіпами компаній Analog Devices і Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди).
У складі універсального контролера польотів присутні елементи, вироблені такими компаніями, як Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди) та XLSEMI (Китай).
Крім того, для наведення на ціль та ведення повітряної розвідки "Гербєра" оснащена китайськими камерою та модемом. Двигун у дроні також китайського виробництва - компанії Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd, яка влітку 2024 потрапила під санкції США.
Як повідомляло агентство УНІАН, 17 листопада Росія здійснила потужний комбінований напад на Україну. Усього ворог запустив 210 повітряних цілей, серед яких було 120 ракет і 90 безпілотників.
Українська протиповітряна оборона знищила 144 повітряні цілі - 102 ракети і 42 безпілотники.