Екологічна безпека перевищує будь-які межі.


Українська команда на чолі з Прем'єр-міністром взяла участь у конференції, присвяченій обговоренню восьмого пункту мирного плану, та провела продуктивні переговори у Фінляндії.

Під час робочого візиту української урядової делегації до Гельсінкі відбулася зустріч між Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та головою Парламенту Фінляндії Юссі Халла-Ахо.

Сторони в першу чергу акцентували увагу на питаннях оборони і безпеки, зокрема, на боротьбі з гібридною агресією супротивника. Денис Шмигаль підкреслив, що Фінляндія, яка змогла витримати натиск російської агресії, має глибоке розуміння намірів та стратегій ворога. Юссі Халла-Ахо зазначив, що Фінляндія, спираючись на власний досвід, усвідомлює важливість зупинки росії в Україні.

Учасники зустрічі також обговорили підтримку на шляху нашої держави в ЄС і НАТО.

"Прем'єр-міністр України підкреслив, що наша країна безсумнівно зміцнить східний кордон Альянсу, забезпечуючи захист для європейських держав."

Денис Шмигаль висловив вдячність спікеру за його активну підтримку визнання Голодомору геноцидом українців з боку Фінляндії.

"Пам'ятаємо потужний виступ пана Юссі Халла-Ахо українською мовою у Верховній Раді України торік у листопаді. Він тоді влучно зазначив: "Своєю героїчною боротьбою українці не лише заслужили на повагу всього цивілізованого світу, а й дали нам сміливість діяти", -- зазначив очільник українського уряду.

Денис Шмигаль подякував спікерові за всю підтримку, яку він надає особисто та від імені Парламенту Фінляндії.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Президент Фінляндії Александр Стубб провели обговорення щодо військової підтримки та потреб України в озброєнні і технічних засобах, включаючи системи протиповітряної оборони. Денис Шмигаль підкреслив, що Александр Стубб був одним із перших лідерів, хто висловив підтримку наданню Україні далекобійних озброєнь, що дозволяють здійснювати удари по території супротивника.

"Висловлюю вдячність Фінляндії за її готовність надати 25-й пакет військової підтримки. Загалом країна вже надала Україні оборонну допомогу на суму 2,3 мільярда євро," - підкреслив прем'єр-міністр України.

Прем'єр-міністр окремо подякував за енергетичну підтримку та оголосив про новий пакет допомоги на зимовий період, до якого увійшли, зокрема, генератори та трансформатори.

"Ми високо оцінюємо підтримку Фінляндією української формули миру, а також організацію конференції, присвяченої восьмому пункту 'Екологічна безпека', -- зазначив Денис Шмигаль, поділившись планом перемоги, який був представлений Президентом України."

В Україні вже реалізуються масштабні інвестиційні проекти за участю фінських компаній, і ми сподіваємося, що їх кількість незабаром значно зросте. Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з підприємцями з Фінляндії, яка відбулася в Гельсінкі 18 жовтня за участю фінського Прем'єр-міністра Петтері Орпо. Денис Шмигаль висловив вдячність уряду Фінляндії за розробку плану, спрямованого на відновлення України, який передбачає ефективні механізми для стимулювання приватних інвестицій в нашу економіку.

"Понад 20 проектів, реалізованих фінськими компаніями, отримали підтримку завдяки цим механізмам. Ми ясно усвідомлюємо, в яких секторах інвестиції можуть принести найбільший успіх для бізнесу та бути вигідними для України," -- підкреслив керівник українського уряду.

Зокрема, у сфері будівництва акцентується на інноваційних технологіях, енергоефективних рішеннях та досвіді в створенні об'єктів для цивільного захисту. У енергетичному секторі акцентується на розвитку відновлювальних джерел енергії, децентралізації енергетичних систем, впровадженні smart-мереж, системах накопичення енергії та перетворенні відходів на енергію. В освітній галузі наголошується на цифровізації та створенні моделі досліджень і розробок, що базується на співпраці між урядом, університетами та приватним сектором. У телекомунікаціях впроваджуються технології шостого покоління бездротового зв'язку, а також сучасні рішення для забезпечення цифрової безпеки.

Денис Шмигаль розповів про заходи українського уряду для підтримки підприємців. Серед них дерегуляція, цифровізація, розвиток індустріальних парків, сприяння проєктам зі значними інвестиціями.

"Інвестиція в Україну сьогодні -- це гарантована вигода завтра та післязавтра. Крім комерційного зиску, це ще й внесок в побудову безпечної демократичної Європи", -- наголосив Прем'єр.

Війна росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля, порушення екосистем і знищення біорізноманіття не тільки в Україні, а й у світі. Про це зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час Конференції з обговорення пункту восьмого "Екологічна безпека" формули миру Президента України. Захід відбувся в Гельсінкі за участі Прем'єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, віцепрезидента Європейської комісії Мароша Шефчовича, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, а також високопосадовців інших держав.

Прем'єр-міністр України підкреслив, що надзвичайно важливо на даний момент обговорити та розробити подальші спільні дії, що стосуються восьмого пункту мирної формули, що включає аспекти екологічної безпеки.

"Ми впевнені, що обговорення дадуть змогу більшій кількості країн зрозуміти проблему війни проти природних екосистем європейського континенту та долучитися до підтримки України на її шляху до екологічної безпеки", -- наголосив Денис Шмигаль.

Згідно з повідомленнями керівника уряду, поточні втрати для екосистем України оцінюються в 65 мільярдів доларів. Війна призвела до того, що одна третина лісових масивів країни вже зазнала шкоди, а також постраждало близько 20% природоохоронних зон. Внаслідок конфлікту під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яке знаходиться на території України. Вибух на Каховській ГЕС, здійснений російськими військами, призвів до знищення майже 10 тисяч гектарів водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення. Орієнтовно чверть території України виявилася замінованою, що також завдає серйозної шкоди екологічному середовищу.

"Скільки часу знадобиться для ліквідації наслідків? Після завершення Першої світової війни, 106 років тому у Франції, було виявлено 1200 квадратних кілометрів території, забрудненої в результаті бойових дій. І досі там заборонена будь-яка діяльність, включаючи випасання худоби. В Україні ж площа, потенційно забруднена мінами та снарядами, складає приблизно 140 тисяч квадратних кілометрів. Це означає, що масштаби проблеми в Україні в десятки разів більші", -- підкреслив Прем'єр-міністр, зазначаючи, що перед усіма постає важливе завдання: виробити спільне бачення для захисту навколишнього середовища та життя людей. Денис Шмигаль додав, що Україна готова працювати над спільним баченням та конкретними діями в цьому напрямку, керуючись принципом "ворог має заплатити".

Прем'єр-міністр окреслив ряд важливих завдань, які вимагають узгодженої стратегії. Серед них: моніторинг, реєстрація та звітування про всі екологічні наслідки, а також втрати і збитки, спричинені агресією Росії в Україні; збір цінних відгуків та технічних рекомендацій від міжнародних партнерів; розробка спільних дій для притягнення російського агресора до відповідальності за екологічні злочини, вчинені проти України.

"Екологічна безпека є основою для економічного та соціального прогресу. Тому необхідно знайти способи та ресурси для захисту та відновлення нашої природи і навколишнього середовища, які зазнали шкоди через війну", -- зазначив Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр подякував уряду Фінляндії за проведення заходу, країнам-співголовам -- Фінляндії, Німеччині, Болгарії -- за їхню роботу над імплементацією пункту восьмого, а також іншим країнам, які підтримують Україну в цьому процесі.

За підсумком конференції країни-учасники погодили спільне комюніке.

У межах робочого візиту до Фінляндії Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч з мером міста Гельсінкі Юганою Вартіайненом. Глава уряду подякував за активну співпрацю з містом Дніпро і відзначив активну роль Гельсінкі в реалізації кампанії Європарламенту та Eurocities "Генератори надії".

"Під час російських обстрілів енергосистеми Гельсінкі одним з перших міст долучилося до збирання енергетичного обладнання для України, а Фінляндія загалом посідає одне з перших місць за кількістю наданого обладнання серед донорів у Європі", -- зауважив Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна зацікавлена у досвіді міста Гельсінкі з розвитку зелених технологій, зокрема щодо системи опалення, встановлення сонячних панелей.

"Допомога та участь Гельсінкі в коаліції цивільного захисту, спрямованій на створення сучасних технологічних укриттів, є надзвичайно цінними", - підкреслив глава уряду, коментуючи ініціативу, розпочату спільно з Прем'єр-міністром Фінляндії.

Зокрема, Денис Шмигаль ознайомився з укриттям цивільного захисту Merihaka в Гельсінкі. Загалом у фінській столиці майже 5500 укриттів, що вміщують 900 тисяч осіб.

"Ми прагнемо використати цей досвід для будівництва укриттів в Україні. Спільно з Фінляндією долучатимемо партнерів до реалізації таких проєктів", -- зазначив Прем'єр-міністр.

Як повідомив Денис Шмигаль, Україна активно налагоджує безпосередню співпрацю між медичними установами обох країн – України та Фінляндії. Зокрема, 18 жовтня міністерства охорони здоров'я України і Фінляндії уклали відповідну угоду, а українська делегація мала можливість ознайомитися з діяльністю лікарні у Гельсінкі.

Окремо Прем'єр-міністр подякував меру Гельсінкі за лікування українських військових і висловив сподівання на розширення співпраці щодо лікування дітей з України.

Related posts