Для реконструкції "Охматдиту" у Києві затвердили одного з найдорожчих підрядників: подробиці


БО "Благодійний фонд "Охматдит" визначив запорізьку компанію "Буд-технолоджі" виграючою у тендері на відновлення корпусу лікарні, що зазнав руйнувань від ракетної атаки рф у липні цього року.

За даними джерел, із 14 учасників ця пропозиція вартістю 307 млн грн (без ПДВ) була третьою за високістю. Десять інших учасників надали значно дешевші пропозиції, варіюючи від 42 до 286 млн грн. Проте замовник не провів жодних перемовин із жодним із них, не надаючи жодних пояснень щодо свого вибору.

Журналісти з'ясували, що із десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт.

Основні витрати переможця спрямовані на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" (темні панелі на фото будівлі) та обробку внутрішніх стін НР-панелями. У компанії "Буд-технолоджі" кожна з цих статей витрат перевищує 100 мільйонів гривень.

Ціна цих робіт удвічі перевищує вартість, запропоновану дешевшими учасниками конкурсу.

Замовник з невідомих причин не звернув увагу на проблеми, виявлені в пропозиції переможця. Компанія "Буд-технолоджі", наприклад, зазначила тільки оренду наступної будівельної техніки: автокран "Камаз", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB. Жоден з цих механізмів не підходить для монтажу фасадів вище другого поверху. Крім того, компанія не надала жодної інформації про обладнання для укладання плитки.

Крім того, компанія "Ріола-модуль", яка раніше звела цей корпус, у своїй тендерній пропозиції на 179 млн грн повідомила, що після ракетного удару вже змогла безкоштовно відновити так звані "чисті приміщення" (операційні тощо). Вже частково замінено конструкції стін і стель, а також пошкоджений лінолеум.

Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників вже можуть бути завищені.

ТОВ "Буд-технолоджі" із статутним капіталом 5 тисяч гривень зареєстроване в Запоріжжі. Участі у державних тендерах не брало. Як підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт компанія надала договір підряду з ТОВ "Крам-інвест" на будівельні роботи в клініці у Запоріжжі за адресою вул. Святого Миколая, 27. З відкритого повідомлення про будівництво клініки "UniClinic" у Запоріжжі відомо, що цей проект реалізувала місцева компанія-забудовник "Sensar" під керівництвом Марка Марченка.

На даний час компанією "Буд-Технолоджі" керує Василь Кобизь, який проживає у селі Братське Запорізької області. Згідно з інформацією від "NGL.media", попередньою керівницею була Ольга Шаленна, матір Євгена Шаленного — давнього бізнес-партнера Марка Марченка. "Запорізький центр розслідувань" характеризує Євгена Шаленного як "менеджера Марченка".

З 2015 року Марк Марченко та Євген Шаленний займалися розвитком осередку партії "Самопоміч" у Запоріжжі, яку очолював львівський мер Андрій Садовий. У цей же час бізнес-партнером Марченка був брат одного із заступників мера Запоріжжя.

У 2017 році Марченка затримували за фіктивні акти виконаних робіт щодо будівництва у Запоріжжі та Мелітополі на 87 млн грн. "Самопоміч" публічно захищала бізнесмена, називаючи ту справу "тиском на політичну силу".

У 2022 році стало відомо, що компанії "Буд-Технолоджі" та "Sensar" володіють земельною ділянкою в зеленій зоні передмістя Львова, яку вони нібито планували використовувати для створення реабілітаційного центру для ветеранів АТО. Однак згодом з'ясувалося, що 99% території призначалося для будівництва торгово-розважального комплексу.

Під час останніх місцевих виборів перед вторгненням Шаленний, спільно з керівницею Sensar Development Оленою Бартуль, висувався від політичної сили "Слуга народу".

Related posts