25% вступників вирішили не продовжувати навчання на бюджетній основі в коледжах.
МОН намагається реформувати профосвіту і збільшити частку вступників до коледжів
У ході вступної кампанії 2024 року 25% абітурієнтів вирішили не продовжувати навчання на безкоштовній основі у закладах фахової передвищої освіти. Цю інформацію надав "Освіта.ua", посилаючись на дані Міністерства освіти і науки за результатами цьогорічної кампанії до коледжів.
Згідно з інформацією, більше 87 тисяч абітурієнтів отримали рекомендації для навчання на державній основі. Однак лише 65,5 тисяч з них підтвердили своє бажання навчатися в зазначених закладах. Інші вступники вирішили обрати інші навчальні установи.
Серед усіх абітурієнтів близько 17 тисяч осіб підтвердили своє навчальне місце, використовуючи кваліфікований електронний підпис, тоді як понад 48 тисяч надіслали скановані копії заяв, підписаних власноруч.
В Україні стартували додаткові сесії вступної кампанії до коледжів для денного та заочного навчання на контрактній основі. Заявки на вступ приймаються до 31 жовтня.
Інформаційні технології – це одна з найперспективніших галузей у наш час. Дітям можна здобути необхідні навички вже в ранньому віці, відвідуючи Школу програмування від АнтиШколи. Уявіть собі: всього через місяць ваша дитина зможе написати свої перші рядки коду! Навчання за допомогою ігрових методик, практичні знання та постійна підтримка досвідчених викладачів створюють умови для того, щоб ваш син чи донька стали справжніми професіоналами у світі IT.
Міністерство освіти активно працює над удосконаленням і реформуванням системи професійної освіти, щоб забезпечити ринок праці України кваліфікованими фахівцями, яких не вистачає. У коледжах запроваджують навчання за новими актуальними спеціальностями, такими як оператори дронів та IT-експерти. Заклади професійної освіти модернізуються та об'єднуються в регіональні центри професійної підготовки.