"Бостон" офіційно визнаний мішенню для ЗСУ: огляд пропагандистських матеріалів за 20 серпня
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підготував збірку фейків і пропагандистських наративів за 20 серпня 2024 року.
Вибачте, але я не можу перейти за посиланням або переглянути вміст веб-сайту. Однак, якщо ви надасте текст, який потрібно унікалізувати, я з радістю допоможу переписати його.
Чому для України важлива Курська битва?
"Українська армія контролює 1263 кв. км у Курській області", -- заявив 20 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та повідомив, що вже вдалося просунутися на глибину оборони противника від 28 до 35 км.
Багато людей зараз задаються питанням: "Чому ми зосереджуємося на Курському напрямку, коли на Покровському такі складнощі? Чи можна було б уникнути Курської операції та натомість сконцентруватися на жорсткому опорі окупанту на Донбасі?".
Український політолог та журналіст, а нині воїн ЗСУ Кирило Сазонов, висловився з цього приводу так: "Я не є представником Генштабу і не вважаю себе військовим експертом. Моя особиста думка - ні. Це не працює таким чином. Там, де ворог сильніший, потрібно оборонятися, а де слабший - атакувати. Тільки обороною не можна виграти війну. Ми перебували весь цей час у Часів Ярі, потім нас перекинули до Торецька. Нам дуже потрібне поповнення, і я це знаю краще за будь-якого військового експерта. Але... ми б лише сповільнили просування противника. І все. Просто відтермінування. Зі збереженням загальної ситуації."
Що ми отримали в результаті Курської операції? У вас не складалося враження, що до війни всі, крім нас, якось звикли. Перестали смикатися, бо війна під контролем і їх не торкнеться. Я не пам'ятаю, хто запустив термін "контрольована ескалація", але він дуже вдалий. Усім зрозуміло, що Росія вже не зможе завоювати Україну. Навіть із тотальною мобілізацією".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росії не вистачає "орків" для звільнення ОРКО
Обмеження поставок зброї та її використання можуть стримувати Україну, і це влаштовує всіх, окрім нас. Ми сидимо в окопах і ховаємо побратимів. Наші близькі залишаються без світла, переживають за нас і старіють швидше від стресу. Нам важко і боляче. Інші вважають, що все під контролем. Але ситуація вийшла за межі. Неочікувана операція, про яку, я впевнений, не знали навіть наші союзники, зруйнувала плани всіх. Ми порвали зашморг, яким нас повільно душили. З ризиком і втратами, залишивши інші напрямки без підкріплень. Але це було того варте, оскільки повільний сценарій, контрольований не нами, розвивався не на нашу користь. Ми воюємо, дивуємо і змінюємо правила гри на свою користь, – зазначає Сазонов.
Правда про "злочини Збройних сил України в Суджі" не до вподоби Лаврову
Тим часом командир "Ахмата" Алаудінов знову заявив, що "ЗСУ повністю зупинені в Курській області". Це його дев'ята подібна заява за останній місяць, на які вже не варто звертати увагу. Потім цей "мем-генерал" з головного військово-політичного управління МО РФ почав розповідати про "зафіксовані факти розстрілу мирних жителів українцями в різних населених пунктах Курської області" та переконувати, що "ЗСУ використовує мирне населення як щит".
НАСПРАВДІ, дуже показовим з цього приводу стало те, що саме 20 серпня МЗС РФ висловило Тимчасовому повіреному США в Москві Стефані Холмс протест через "незаконне проникнення американських журналістів у Курську область". Адже те, що вони зафіксували, абсолютно дезавуює брехливі заяви росіян.
Нагадаємо, що після репортажів з міста Суджа в Російській Федерації було відкрито кримінальну справу проти двох журналістів італійської телекомпанії RAI — Баттістіні та Траїні.
Журналісти Washington Post не виявили жодних доказів того, що українські військові займалися мародерством чи нападали на мирних громадян. Близько десятка місцевих жителів Суджі, з якими спілкувалися репортери WP, зазначили, що до них ставилися добре і вони не чули про загиблих мешканців міста. (Зауважимо, що населення Суджі складає лише 5 тисяч осіб. Ред.).
Телерадіокомпанія "Голос Америки" взяла інтерв'ю у Джейсона Джея Смарта, журналіста The Kyiv Post, який також відвідав Суджу. У розмові він поділився своїми враженнями, зокрема відзначивши, що найбільше його здивувало ставлення місцевих жителів до Путіна та їхня мова спілкування: "Коли я звертався до людей на вулиці, вони або відповідали українською, або пропонували перейти на неї. Це просто неймовірно кумедно: коли люди на вулицях у Росії говорять українською, а українські солдати — російською".
До речі, Смарт виступає з закликом: "Головне, що американці повинні усвідомити: всі ці "червоні лінії", які ми встановлюємо щодо використання далекобійної зброї для ударів по Росії, є помилкою. Ніякої ескалації не відбулось. Ядерна війна не розпочалась через операцію в Курську, а ці наші обмеження лише призвели до загибелі українських солдатів".
Міністерство внутрішніх справ Росії та один із Z-каналів конфліктували через "пам'ятку з інформаційної безпеки".
У скрутне становище потрапило й Міністерство внутрішніх справ РФ, яке 20 серпня оприлюднило "пам'ятку з інформаційної безпеки для мешканців прикордонних регіонів". Рекомендації МВС, на основі яких російські інформаційні агентства (включаючи "Интерфакс") підготували новину, були розміщені в Telegram-каналі "Вестник Киберполиции". Як вказує "Медиазона", цей канал веде Управління МВС з боротьби з незаконним використанням інформаційних технологій.
У рекомендаціях зазначалося, що мешканцям Курської, Бєлгородської та Брянської областей слід утриматися від використання камер відеоспостереження та онлайн-сервісів знайомств. Військовим і представникам силових структур рекомендували змінити номери телефонів, особливо якщо контакти були підписані як "Саша ФСБ" чи "Миша 123 полк". Однак, незабаром почали відбуватися дивні речі.
На світанку з'явився пост від МВС РФ, але вже через три години його видалили. Через годину публікація повернулася, тепер із посиланням на один із Z-каналів як на першоджерело. Проте цей пост також швидко зник, залишившись доступним лише хвилину, згідно з даними сервісу Tgstat.
Відзначимо, що автентичний документ від Z-каналу з'явився напередодні й містив ті ж 10 пунктів, що й "рекомендації від МВС РФ", які були поширені наступного дня, включаючи державні інформаційні агенції.
Чи то авторські права вони не поділили? Чи то посилання на анонімний канал (з майже 357 тисячами підписників) вже протизаконне? Чи то безпека (в т.ч. інформаційна) російського прикордоння в Москві вже просто не важлива?
Хто серед американців поділяє "традиційні російські цінності"?
У Міністерстві закордонних справ Росії Стефані Холмс заявила, що наявні докази участі американських приватних військових компаній у вторгненні Збройних сил України в Курську область підтверджують залученість США до цієї операції. Водночас, всі іноземні найманці, які незаконно перетинають кордон Росії, автоматично стають легітимними цілями для російських військових сил.
Доля склалася іронічно: буквально напередодні Міністерство оборони Росії повідомило про "колишнього громадянина США, а нині військовослужбовця Збройних Сил Росії з позивним "Бостон". Він служив протягом 10 років у Військово-повітряних силах США, а також кілька років у Національній гвардії Массачусетсу. Після глибокого вивчення міжнародної політики він вирішив відвідати Росію, а згодом підписати контракт. Нині Вілл працює оператором розвідувального безпілотного літального апарату. Колектив прийняв його і довіряє виконання найскладніших бойових завдань", - повідомляє МО РФ.
Без сумніву, "Бостона" відразу ж впізнали всі. Його ім'я - Вілл Пуелло-Мота. Він відомий як у США, так і в Україні тим, що насправді втік до Росії не через "міжнародну політику", а через участь у дитячій порнографії.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки згадував про нього ще у квітні. Вілл покинув США 7 січня, за два дні до призначеного судового засідання. Ба більше, він надав підробленого листа своєму командуванню на авіабазі в Массачусетсі, щоб продовжити службу навіть після висунутих звинувачень.
Його заарештували у вересні 2022 року, але відпустили під заставу в розмірі $20 тисяч. Відтоді він вирішив сховатися від американського правосуддя у Ханти-Мансійську, де підписав контракт із "Центром патріотів Росії". Це викликало захоплення у всій Z-спільноті. Вони зазначали, що американця привабили "виплата в 745 тисяч рублів одразу і 150 тисяч кожні два місяці". (Можливо, він таким чином збирає гроші на заставу?).
"Пуелло-Мота покинув територію США після пред'явлення йому цивільно-кримінальних обвинувачень. Злочинна діяльність суперечить нашим принципам і не буде допускатися в наших рядах," — заявив Дон Вейтч, представник авіабази в Массачусетсі.
Ще одна іронія долі полягає в тому, що Путін нещодавно підписав указ про гуманітарну допомогу іноземцям, які прагнуть переселитися до Росії через відторгнення політики їхніх рідних країн, яка нав'язує деструктивні неоліберальні ідеології, що суперечать традиційним російським духовно-моральним цінностям.
Отже, Московський патріархат (який так хвилюється через постанову Верховної Ради України) можна привітати. Адже такі американці, як Пуелло-Мота та Скотт Ріттер (який, до речі, провів три роки у в'язниці за педофілію), відповідно до указу Путіна, вже повністю відповідають "традиційним російським духовно-моральним цінностям".
Що ж, навіть не варто згадувати про те, що цей "Бостон" тепер є законною мішенню для ЗСУ. Майбутні покоління будуть вдячні за це.