Фондові індекси на Волл-стріт зазнали суттєвого зниження протягом тижня, оскільки інвестори очікують на рішення Федеральної резервної системи.


Американські фондові ринки знизилися в п'ятницю через оприлюднений звіт про зайнятість, який вказав на подальше уповільнення в секторі праці. Це викликало у трейдерів сумніви щодо того, наскільки агресивно Федеральна резервна система готова знижувати процентні ставки.

Усі три ключові індекси показали зниження, причому 11 секторів основного індексу S&P 500 зазнали втрат. Це стало наслідком падіння в галузях зв'язку, споживчих товарів і технологій.

S&P 500 і Dow зафіксували своє найзначніше тижневе зниження з березня 2023 року, тоді як Nasdaq відзначив найбільше падіння за тиждень з січня 2022 року.

Дані Міністерства праці США показали, що американські роботодавці додали 142 000 робочих місць у серпні, що не виправдало очікувань аналітиків, в той час як зростання робочих місць у липні було переглянуто до 89 000, що також нижче прогнозів.

Згідно з новим звітом, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл повинен знизити процентні ставки в кінці цього місяця. Проте, Лу Басенес, президент і головний ринковий стратег MDB Capital у Нью-Йорку, зазначає, що це може виявитися запізно для забезпечення м'якої посадки економіки.

"Якщо ми почнемо бачити звільнення в найближчі місяць-два, це свідчитиме про те, що він запізнився з вибором часу. Акції падатимуть до наступного тижня, коли ФРС остаточно оголосить про скорочення ставок, що може спричинити тиск на неї, змусивши її знизити ставку на 50 базисних пунктів проти 25 б.п. Я думаю, що 25 б.п. - це майже гарантовано", - сказав Басенезе.

Голова Федеральної резервної системи Крістофер Уоллер у п'ятницю висловив думку, що "настала пора" для центрального банку США почати цикл зниження процентних ставок, підкресливши, що він не має жодних сумнівів щодо їх величини та швидкості змін.

Бети трейдерів на зниження ставки на 25 базисних пунктів у вересні становили 73%, згідно з даними FedWatch Tool від CME Group, в той час як бети на зниження ставки на 50 б.п. становили 27%, в порівнянні з короткочасним зростанням до 51% після звіту.

"Я все ще думаю, що ФРС знизить ставку на 25 базисних пунктів", - сказав Тоні Рот, головний інвестиційний директор Wilmington Trust в Раднорі, штат Пенсильванія. "Я не думаю, що ФРС дійсно готова в даний момент натиснути на кнопку паніки".

Промисловий індекс Dow Jones знизився на 410,34 пункту, що становить 1,01%, до рівня 40 345,41. Індекс S&P 500 втратив 94,99 пункту, або 1,73%, опустившись до 5 408,42. Тим часом Nasdaq Composite зменшився на 436,83 пункту, що дорівнює 2,55%, і досягнув показника 16 690,83.

Втрати провідних компаній-лідерів зростання потягли за собою індекси, в тому числі і так звану "Велику сімку": Nvidia впала на 4%, Tesla - на 8,4%, Alphabet - на 4%, Amazon - на 3,7%, Meta - на 3,2%, Microsoft - на 1,6%, Apple - на 0,70%.

Акції компанії Broadcom знизилися на 10,4% після того, як виробник мікросхем оголосив прогноз доходу на четвертий квартал, який виявився дещо нижчим за очікування. Це стало наслідком слабкого попиту в секторі широкосмугового зв'язку.

Ціна акцій інших виробників чіпів зазнала зниження. Зокрема, акції Marvell Technology зменшилися на 5,3%, тоді як Advanced Micro Devices впали на 3,7%. Інститут SE Semiconductor у Філадельфії знизився на 4,5%. В цілому, індекс напівпровідників показав найбільше тижневе падіння з березня 2020 року.

Індекс Super Micro Computer впав на 6,8%. Аналітики J.P. Morgan знизили рейтинг акцій виробника серверів штучного інтелекту до "нейтрального" з "переважаючого".

На Нью-Йоркській фондовій біржі акції, що знижуються, значно переважали над тими, що зростають, з відношенням 3,08 до 1. У той час як на Nasdaq кількість акцій, які піднялися в ціні, становила 1 006, тоді як 3 183 акції зазнали падіння, що вказує на перевагу падаючих акцій у співвідношенні 3,16 до 1.

Загальна кількість угод на американських фондових ринках досягла приблизно 11,8 мільярдів акцій, що перевищує 20-денний середній показник у 10,7 мільярдів акцій.

Related posts