Робототехніка та STEM: педагоги отримують необхідні навички, яких не вистачає в навчальних курсах.


Декілька років тому у Львові в СЗШ №55 вперше запровадили уроки робототехніки для учнів. Цього року вчителі інформатики та робототехніки, Оксана Войтюк та Олег Груба, з ентузіазмом вирішили взяти участь у українсько-тайванському проєкті "Не залишити нікого позаду".

Вчителі зазначають, що добре усвідомлюють, які переваги отримає їхня школа. Протягом багатьох років колектив педагогів активно залучався до різноманітних проєктів, сприяючи розвитку освітнього середовища. "Для нас участь у проєктах завжди означає нові знання та можливість покращити матеріально-технічне забезпечення. Більше того, професійний розвиток вчителів позитивно впливає на якість освіти та формування інноваційного середовища в нашій школі," - підкреслює директор Ігор Галушко.

Хоч педагоги спільними зусиллями зуміли облаштувати кабінети інформатики, але кажуть, що наявна техніка з роками застаріла. Вчителька інформатики Оксана Войтюк зазначає, що крім комп'ютерів для освітян цінними є сучасні знання та вміння викладати інформатику дітям по- новому.

Нагадаємо, що в червні вчителям було представлено благодійний освітній проєкт Leave no one behind partnership. У конкурсі на підвищення кваліфікації в IT, який проходив в Українському католицькому університеті, взяли участь педагоги з інформатики зі шкіл Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей. Зараз 48 вчителів з 24 навчальних закладів проходять навчання в УКУ. Наступний етап навчання розпочнеться 21 жовтня. По завершенні курсу педагоги отримають набори комп'ютерного обладнання для своїх кабінетів інформатики.

"Можливість на деякий час стати студентом УКУ стала для нас великим стимулом. Після завершення першої сесії ми отримали чимало домашніх завдань від викладачів університету. Іноді доводиться працювати навіть у вихідні, щоб все встигнути. Лекції з програмування, STEM і штучного інтелекту викликали у нас великий інтерес. Ці теми є частиною програми нової української школи (НУШ), але, на жаль, вчителів до них не готували додатково. Цього року я вже впроваджую матеріали з лекцій першої сесії в навчальний процес у 7-му класі", - зазначила Оксана Войтюк.

Як зазначила заступниця директора школи Олена Лозинська, участь в проєкті Leave no one behind partnership покладає на педагогів відповідальність за передачу набутого досвіду, щоб ділитися ним з учнями та колегами.

"Ми вмотивовані і готові до пізнання нового у своїй освітянській практиці. Всією командою впевнено долаємо виклики, щоразу підтримуємо один одного у творенні змін", - кажуть вчителі.

Проєкт інноваційної освіти та комп'ютеризації реалізує ГО "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню за сприяння Миколи Княжицького.

Ми часто стикаємося з проблемами, пов'язаними з еміграцією українців, демографічною кризою та старінням населення. Однак ці виклики мають реальні рішення, якщо ми інвестуватимемо в розвиток наших громадян у цей момент. Саме тому мета нашого проєкту полягає в підвищенні кваліфікації вчителів, впровадженні сучасних технологій у школах та забезпеченні молоді якісною освітою, а також усвідомленням того, що вони є важливими для держави. Ми готові їх підтримувати та надихати. Кожен вклад в освіту є вкладом у світле майбутнє України, – підкреслює засновник ГО "Всеукраїнський демократичний форум" Микола Княжицький.

Related posts