Електронне правосуддя: як планують впроваджувати нову систему


В Україні планують активно розвивати електронну систему правосуддя, що має на меті модернізувати суди та зробити їх більш цифровими. Для впровадження цього проекту залучили міжнародних експертів, фінансування яких забезпечать іноземні партнери.

Ці експерти аналізуватимуть, які процеси варто вдосконалити, як налаштувати функціонування судів в онлайн-режимі та які нововведення необхідно розробити.

Вони створять стратегію, згідно з якою документи будуть скануватися, а інформація ретельно перевірятиметься. Це повинно сприяти тому, що розгляд справ у судах стане швидшим і простішим, повідомляє Судово-юридична газета.

Ця система мала запрацювати ще у 2018 році, але поки що вона працює лише частково: можна подати документи до суду через Інтернет та брати участь у засіданнях з відеозв'язку. Але повної цифровізації судів, де всі процеси відбуваються автоматично та справи розподіляються централізовано, так і не сталося.

Зараз активно набирають команду для цього проекту. Зокрема, шукають Product Owner, який буде відповідальний за координацію проекту, взаємодію з усіма зацікавленими сторонами та контроль за створенням технічної документації і впровадженням інновацій.

Необхідний також експерт з інформаційної безпеки. Його обов'язки включають захист системи від кібератак, оцінку безпеки даних та розробку стратегій захисту інформації.

Також ведеться пошук бізнес-аналітика, який аналізуватиме поточну роботу системи судочинства та надаватиме пропозиції щодо її вдосконалення, з метою спрощення та підвищення ефективності всіх процесів.

Зрештою, група фахівців візьметься за всі ключові завдання, пов'язані з формуванням електронної судової системи в Україні, і сприятиме впровадженню цієї інновації, роблячи правосуддя більш доступним та сучасним.

Згадуємо, що українські посадовці отримали підвищення заробітної плати: хто тепер має більше грошей, ніж бюджет суспільства?

Раніше ми розповідали про те, що заборгованість за житлово-комунальні послуги вже може спричинити судові розгляди: як реагувати і чи є можливість уникнути оплати.

Знай.ua також повідомляв про випадок, коли чоловік уникнув в'язниці після вбивства тещі завдяки одній "особливості", яка зберегла йому і свободу, і шлюб.

Related posts