Кабінет Міністрів України повідомляє, що з початку року 22 тисячі українців стали власниками ваучерів для навчання.
З початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери для навчання за рахунок держави, що дозволить їм освоїти нові професії та спеціалізації, підвищуючи свою конкурентоспроможність на ринку праці. Серед найбільш затребуваних професій, за якими триває навчання, можна виділити медсестру, психолога, кухаря та водія. Про це повідомила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр України і Міністр економіки.
Завдяки навчальному ваучеру, особа має можливість освоїти одну з 155 професій та спеціальностей, вибираючи навчальний заклад і формат навчання на свій розсуд. На сьогоднішній день 22 тисячі українців скористалися цим ваучером, щоб здобути нову спеціалізацію або підвищити кваліфікацію, ставши більш конкурентоспроможними на ринку праці. Держава виділила 260 млн грн для фінансування їхнього навчання, -- зазначила Юлія Свириденко.
Серед найпоширеніших спеціальностей та професій, на які цьогоріч здобувають освіту за ваучерами, виділяються:
У 2023 році понад 18 тисяч українців скористалися ваучерами на навчання, а загальний обсяг фінансування програми склав 252 мільйони гривень. У минулому році найбільше ваучерів було надано для таких професій і спеціальностей, як психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, а також для кухарів і водіїв.
Ваучер надає можливість навчання у різноманітних галузях, таких як ІТ-технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство і соціальне обслуговування. Кожен має право самостійно вибрати професію, навчальний заклад в Україні та форму навчання — будь то очна, заочна або дистанційна. Освітній процес відбувається в установах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також в організаціях та компаніях, які мають відповідну ліцензію для ведення освітньої діяльності.
Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.
Хто може отримати ваучер?
Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років. Зокрема, це:
Як отримати послугу?
Протягом 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості, особа повинна підписати угоду на навчання з навчальним закладом.
Виконавцем державної програми, що сприяє конкурентоспроможності українських громадян на ринку праці через надання ваучерів на освітні курси, виступає Державна служба зайнятості.
Нагадуємо, що ініціатива з надання ваучерів для навчання входить до складу ключового проекту Міністерства економіки України під назвою "Робота без бар'єрів". Цей проект реалізується в рамках виконання Національної стратегії щодо формування безбар'єрного середовища в Україні.