Фокус піддався спам-атакам ботів з РФ у Telegram: рекомендації фахівців щодо захисту від подібних атак (скріншоти)
Проросійські кіберзлочинці часто здійснюють атаки на українські Telegram-канали, але існує кілька методів, які можуть допомогти впоратися з цією ситуацією.
Недавні спам-атаки, які були здійснені проросійськими ботами в месенджері Telegram, торкнулися видання Фокус. Проте з даною проблемою можна і необхідно боротися, і Фокус поділиться своїми методами для цього.
У ході спам-атак канали отримують величезну кількість повідомлень одночасно. Під загрозою можуть опинитися як особисті профілі, так і канали різних організацій, медіа, активістів тощо. Цілі таких атак різноманітні. Наприклад, російські хакери можуть націлюватися на українські медіа, щоб створити враження, що читачі незадоволені контентом, що публікується на каналі, або ж спричинити недовіру до джерела інформації. Якщо атака відбувається на канал впливового діяча, це може бути спробою психологічного тиску, щоб змусити його закрити свій канал.
Співробітники KR. LABORATORIES, діджитал-лабораторії інформаційних технологій і цифрових рішень, рекомендують скаржитися на спам-повідомлення, фішинг та інші види атак за цією адресою: https://t.me/spambot.
В налаштуваннях також доступний розділ "Групи та канали", де можна обмежити можливість іншим користувачам додавати ваш обліковий запис до різних груп і каналів.
Власникам особистих Telegram-каналів рекомендується не активувати функції "Люди поруч" та "Зробити себе видимим". Це пов'язано з тим, що месенджер може отримувати доступ до GPS-даних користувачів і виявляти інших активних користувачів, які знаходяться поблизу. Хоча не зовсім відомо, чи зберігаються ці дані на серверах Telegram, фахівці з KR. LABORATORIES підкреслюють, що ці прості функції можуть бути використані для GEOINT-розвідки. Зловмисники можуть скористатися програмами, такими як Fake GPS location, щоб задати бажані координати на карті, а через Telegram відстежувати користувачів і навіть групи в зазначених місцях. Таким чином, хакери здатні слідкувати за потенційними жертвами, здійснювати фішинг-атаки, а також перехоплювати дзвінки та повідомлення.
Кіберзлочинці здатні використовувати програми, такі як Telegram Spammer. Це комерційний інструмент, призначений для проведення спам-атак на конкретний акаунт чи групу в Telegram.
Щоб уникнути спам-атак у месенджері, важливо правильно налаштувати свій акаунт, обмеживши доступ до можливості надсилання повідомлень від певних користувачів. Необхідно також повідомляти про будь-які випадки спаму, звертаючись до адміністрації Telegram із відповідними скаргами. Уникайте реагування на спам-повідомлення, оскільки це може спровокувати нові атаки. Якщо ваш акаунт піддається атакам з боку спам-ботів, особливо в організаціях, медіа або бізнесі, рекомендується звернутися за юридичною допомогою або консультацією до фахівців зі служб безпеки.
Раніше ми писали, що в РФ не працював Telegram, Whatsapp та інші сервіси. За даними журналістів, користувачі з Росії також не могли зайти на Вікіпедію: без VPN сторінка просто не відкривалася. Російська влада заявила про масштабну DDOS-атаку.